0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips BDM4350UC | BenQ PD2720U |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2016 | 2018 |
| Brand | Philips | BenQ |
| Model | BDM4350UC | PD2720U |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
26.93 in 68.4 cm 684 mm 2.24 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | TP Vision | LG Display |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.59 % | 89.07 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 96% | |
| sRGB | 100 % | |
| Adobe RGB 1998 | 100 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 50000000 : 1 | 20000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 28 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | 14 ms |
| Strat Protector Ecran | Glossy | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.23 in 8.2 cm 82 mm 0.27 ft |
3.44 in 8.7 cm 87.39 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 9.4 kg 21 lbs |
5.3 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.11 in 96.8 cm 968 mm 3.18 ft |
24.19 in 61.4 cm 614.4 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.8 in 63 cm 630 mm 2.07 ft |
17.47 in 44.4 cm 443.71 mm 1.46 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.2 in 25.9 cm 259 mm 0.85 ft |
7.34 in 18.6 cm 186.31 mm 0.61 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 9.72 kg 21 lbs |
8.3 kg 18 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, Gray |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 (MHL) 2 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x D-sub 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
1 x USB 3.1 (upstream) 2 x HDMI 2.0 1 x Thunderbolt 3.0 (65 W) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Thunderbolt 3.0 (15 W) 1 x DisplayPort 1.4 1 x USB (KVM keyboard connection) 2 x USB 3.1 (downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 7W | 2 x 2W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Picture-by-Picture Picture-in-Picture SmartUniformity SmartImage Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
CAD/CAM mode Display Pilot HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Picture-by-Picture Low Blue Light Flicker-free technology AMA (Advanced Motion Accelerator) Picture-in-Picture Animation mode |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.11 in 96.8 cm 968 mm 3.18 ft |
24.19 in 61.4 cm 614.4 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.13 in 56.2 cm 562 mm 1.84 ft |
14.41 in 36.6 cm 366 mm 1.2 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 23 Hz - 80 Hz | 24 Hz - 76 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 160 kHz | 27 kHz - 140 kHz |
| Accesorii | ||
| Extra | Audio cable D-sub cable DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
DisplayPort cable - mini-DP to DP HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CCC CE CECP cETLus eSTANDBY EAC FCC Class B ISO9241-307 J-MOS KUCAS RCM RoHS SEMKO TÜV/Ergonomics WEEE VCCI |
ENERGY STAR 7.0 Epeat Silver TCO 7.0 WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 8; Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 20 % - 80 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3658 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Philips BDM4350UC | BenQ PD2720U |