0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips 65OLED856/12 | Samsung QN65QN85B |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | Philips | Samsung |
| Seria Modelului | OLED 8 | QN85B |
| Model | 65OLED856/12 | QN65QN85B |
| Alias | 65OLED856 65OLED876 65OLED876/12 |
QN65QN85BAFXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | OLED | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.52 % | 95.77 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | |
| DCI P3 | 99% | 100% |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 6 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | Anti-glare/Matte |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10+ Dolby Vision HDR HDR10+ Adaptive |
HDR10 HDR10+ HDR10+ Adaptive HDR10+ Gaming HLG (Hybrid Log Gamma) Quantum HDR 24X |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.68 in 6.8 cm 68 mm 0.22 ft |
1.06 in 2.7 cm 26.9 mm 0.09 ft |
| Greutate Carcasa | 24.3 kg 53 lbs |
23.7 kg 52 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.04 in 144.9 cm 1448.7 mm 4.75 ft |
56.94 in 144.6 cm 1446.3 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.31 in 89.7 cm 896.9 mm 2.94 ft |
35.08 in 89.1 cm 891.1 mm 2.92 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.49 in 29.2 cm 291.8 mm 0.96 ft |
11.25 in 28.6 cm 285.7 mm 0.94 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 28.1 kg 62 lbs |
27.3 kg 60 lbs |
| Culoare Carcasa | Gun Metal Grey | Sand Black and Titan Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T2 HD |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) Wireless Dex |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 2 x HDMI 2.1 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 2 x USB 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Subwoofer Integrat | 1 x 30 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | Tizen 6.5 |
| Caracteristici Speciale | Ultra Resolution Micro Dimming Perfect Rakuten TV Perfect Natural Reality Ambilight Game Mode HbbTV Google Assistant Netflix ISF Colour Management Ambilight Lounge Mode Voice Command CalMAN Ready Ambilight Wall colour adaptive AMD FreeSync Premium Pro Eco Mode Chromecast built-in Light sensor Ambi Wakeup/Sleep YouTube SimplyShare Perfect Natural Motion USB Recording (PVR) Ambilight Music A.I. PQ mode Disney+ Alexa Ambilight+Hue 4-sided Amazon Prime Video |
Quantum Matrix Technology Tap View Google Assistant Motion Xcelerator Turbo+ LED Clear Motion 360 Video Player Ultra Viewing Angle Far-Field Voice Interaction Eco Sensor HDR Gaming Interest Group (HGiG) Supreme UHD Dimming Filmmaker Mode 4K AI Upscaling Picture-in-Picture Real Depth Enhancer Bixby Adaptive Picture Ambient Mode+ Dynamic Black EQ Brightness/Color Detection Super Ultrawide GameView & Game Bar Game Motion Plus Alexa PVR MultiView TV Plus Learn TV Remote / Learn Menu Screen PC on TV Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) 100% Color Volume with Quantum Dot ConnectShare AMD FreeSync Premium Pro 360 Camera Support Auto Motion Plus SmartThings |
| Caracteristici Extra | NeoSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.04 in 144.9 cm 1448.7 mm 4.75 ft |
56.94 in 144.6 cm 1446.3 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.66 in 83 cm 829.5 mm 2.72 ft |
32.63 in 82.9 cm 828.7 mm 2.72 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 400 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Premium Solar Smart Remote |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | 20 °C - 40 °C 68 °F - 104 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Philips 65OLED856/12 | Samsung QN65QN85B |