0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips 58PUS8505/12 | LG 55NANO776PA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | Philips | LG |
| Seria Modelului | 8505 | Nano77 |
| Model | 58PUS8505/12 | 55NANO776PA |
| Alias | 58PUS8555 58PUS8545 58PUS8535 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 58" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | MVA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.331 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 76 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.21 % | 93.2 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.22 in 8.2 cm 81.9 mm 0.27 ft |
2.29 in 5.8 cm 58.1 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 17.9 kg 39 lbs |
14.8 kg 33 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 51.13 in 129.9 cm 1298.7 mm 4.26 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 32.68 in 83 cm 830.1 mm 2.72 ft |
30.47 in 77.4 cm 774 mm 2.54 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.98 in 25.4 cm 253.6 mm 0.83 ft |
9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21 kg 46 lbs |
15 kg 33 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Gray Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5597 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-T2 HD DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-T DVB-T2 DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x USB 3.0 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 9.0 Pie | webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | Ambilight wall color adaptive Ambi Wakeup/Sunrise P5 Perfect Picture Engine Gen 1 HbbTV Lounge Mode Ultra Resolution Light sensor Game Mode Ambilight+Hue 3-sided Voice control remote control Micro Dimming Pro Ambilight Music Natural Motion |
Noise Reduction LG Local Contrast NanoCell technology Nano Color AI Brightness Control Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Image Enhancing Active HDR Filmmaker Mode Amazon Alexa Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Intelligent Voice Recognition Apple Airplay2 Next Picks Magic Explorer Advanced Color Enhancer 3-sided Cinema Screen Google Assistant (n/a for the UK and Germany) Apple TV 4K Upscaling Dynamic Color |
| Caracteristici Extra | Philips PUS8555 - with chrome base and QWERTY remote control Philips PUS8545 - with a chrome base Philips PUS8535 - with QWERTY remote control |
|
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 51.13 in 129.9 cm 1298.7 mm 4.26 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa | 30.12 in 76.5 cm 765.1 mm 2.51 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | TM |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control | Magic Remote Control - MR21 |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Philips 58PUS8505/12 | LG 55NANO776PA |