0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips 58PUS7805/12 | Samsung UE55RU7300 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Philips | Samsung |
| Seria Modelului | 7805 / 7855 / 8105 | RU7300 |
| Model | 58PUS7805/12 | UE55RU7300 |
| Alias | 58PUS7835 58PUS7855 58PUS8105 |
UE55RU7300WXXN |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 58" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 4200 | |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.331 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 76 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.82 % | 93.16 % |
| Sursa Iluminare | LED | Edge LED |
| DCI P3 | 85% | |
| Rec.2020 | 60 | |
| Luminozitate | 200 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 6000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 11 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.15 in 8 cm 79.9 mm 0.26 ft |
4.09 in 10.4 cm 104 mm 0.34 ft |
| Greutate Carcasa | 17.2 kg 38 lbs |
17.8 kg 39 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 51.25 in 130.2 cm 1301.7 mm 4.27 ft |
48.66 in 123.6 cm 1236 mm 4.06 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.93 in 78.6 cm 785.6 mm 2.58 ft |
31.25 in 79.4 cm 793.7 mm 2.6 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
10.29 in 26.1 cm 261.3 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 17.4 kg 38 lbs |
18.1 kg 40 lbs |
| Culoare Carcasa | Black and silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-T2 HD DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x USB 3.0 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Saphi | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Ambilight Music Voice control remote Ambilight wall color adaptive P5 Perfect Picture Engine Gen 1 HbbTV Lounge Mode Ultra Resolution PVR via USB Light sensor Game Mode Alexa SimplyShare Micro Dimming Pro Ambilight+Hue 3-sided Natural Motion |
Auto Depth Enhancer Voice command Auto Low Latency Mode Light sensor Digital Clean View Game Mode (Auto Game Mode) UHD Upscaling PurColor Extended PVR Auto Motion Plus 4K UHD Processor UHD Dimming Google Assistant Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
| Caracteristici Extra | 7805 - Gun Metal 7855 - Glossy Black 8105 - Mid Silver |
|
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 51.25 in 130.2 cm 1301.7 mm 4.27 ft |
48.66 in 123.6 cm 1236 mm 4.06 ft |
| Inaltime Carcasa | 30.18 in 76.7 cm 766.6 mm 2.52 ft |
28.15 in 71.5 cm 714.9 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1700 | 1500 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control | Smart remote control - TM1240A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Philips 58PUS7805/12 | Samsung UE55RU7300 |