0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips 58PUS7505/12 | Samsung UE65RU7400 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Philips | Samsung |
| Seria Modelului | 7505 | RU7400 |
| Model | 58PUS7505/12 | UE65RU7400 |
| Alias | 58PUS7535 58PUS7555 |
UE65RU7400UXZG UE65RU7409UXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 58" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.331 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 76 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 102.4 % | 94.06 % |
| Sursa Iluminare | LED | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.15 in 8 cm 79.9 mm 0.26 ft |
2.35 in 6 cm 59.7 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 16.1 kg 35 lbs |
25.1 kg 55 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.69 in 123.7 cm 1236.6 mm 4.06 ft |
57.38 in 145.8 cm 1457.5 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 29.21 in 74.2 cm 742 mm 2.43 ft |
36.33 in 92.3 cm 922.8 mm 3.03 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.27 in 23.5 cm 235.4 mm 0.77 ft |
14.88 in 37.8 cm 378 mm 1.24 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.4 kg 36 lbs |
28 kg 62 lbs |
| Culoare Carcasa | Black and silver | Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Stocare Interna | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-T2 HD DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x USB 3.0 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Saphi | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Micro Dimming Pro Natural Motion SimplyShare Ultra Resolution P5 Perfect Picture Engine Gen 1 HbbTV Light sensor |
Auto Low Latency Mode Contrast Enhancer Light sensor Dynamic Crystal Color Game Mode (Auto Game Mode) Voice command UHD Dimming Extended PVR Digital Clean View 4K UHD Processor UHD Upscaling Google Assistant Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
| Caracteristici Extra | Philips 7505 - plastic glossy black bezel / matte blade stand Philips 7555 - plastic mid silver bezel / mid silver blade stand |
|
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.69 in 123.7 cm 1236.6 mm 4.06 ft |
57.38 in 145.8 cm 1457.5 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.49 in 72.4 cm 723.6 mm 2.37 ft |
32.96 in 83.7 cm 837.3 mm 2.75 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1500 | 1900 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control | Smart remote control - TM1950A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Philips 58PUS7505/12 | Samsung UE65RU7400 |