0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips 329M1RV | LG 55QNED816QA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | Philips | LG |
| Seria Modelului | QNED81 | |
| Model | 329M1RV | 55QNED816QA |
| Alias | Momentum 329M1RV 329M1RV/61 329M1RV/93 329M1RV/00 329M1RV/01 |
55QNED813QA 55QNED819QA 55QNED829QB |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 15.44 in 39.2 cm 392.234 mm 1.29 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.181 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 140 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.38 % | 93.22 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Edge LED (Local Dimming) |
| sRGB | 124 % | |
| Adobe RGB 1998 | 111 % | |
| NTSC 1953 | 113 % | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 500 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 3 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | DisplayHDR 400 | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
1.74 in 4.4 cm 44.2 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 7.8 kg 17 lbs |
16.3 kg 36 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.35 in 46.6 cm 466 mm 1.53 ft |
30.75 in 78.1 cm 781 mm 2.56 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.69 in 29.7 cm 297 mm 0.97 ft |
10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.63 kg 26 lbs |
17.9 kg 39 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 1 x USB 3.2 (Type-B; upstream) 1 x USB 3.2 (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 3 x HDMI 2.1 2 x USB 3.2 (Type-A; downstream) 2 x USB 3.2 (Type-A; downstream; BC 1.2) |
2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | |
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Gaming Features for Xbox Series X Mega Infinity DCR Picture-by-Picture MultiView Low Blue Light Adaptive-Sync Technology SmartImage Ambiglow SmartUniformity |
NVIDIA GeForce Now LG ThinQ AI Netflix Nano Color Pro AI Brightness Hulu HDR Gaming Interest Group (HGiG) Magic Explorer Intelligent Voice Recognition AI Picture Pro Prime Video Stadia Cloud Gaming Disney+ AMD FreeSync Premium Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Filmmaker Mode Apple Airplay 2 Spotify Next Picks Motion Pro Quantum NanoCell Color Technology Alexa Active HDR Google Assistant Apple TV AI 4K Upscaling Dimming Pro Youtube TV |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.85 in 42.8 cm 428 mm 1.4 ft |
28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 254 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB Type-A to Type-B cable (optional) USB Type-C to Type-C cable (optional) |
Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CE CU-EAC EPEAT Energy Star FCC KC KCC RoHS TUV-BAUART TUV/ISO9241-307 |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 85 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3658 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Philips 329M1RV | LG 55QNED816QA |