0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips 241V8L | Samsung S32BM801UN |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2022 |
| Brand | Philips | Samsung |
| Seria Modelului | V-Line | M8 |
| Model | 241V8L | S32BM801UN |
| Alias | 241V8L/00 241V8L/01 |
LS32BM80 LS32BM801 32M80B 32BM80 S32BM80 S32BM801 S32BM801U |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.81 in 60.5 cm 604.7 mm 1.98 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 20.75 in 52.7 cm 527.04 mm 1.73 ft |
27.45 in 69.7 cm 697.306 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 11.67 in 29.6 cm 296.46 mm 0.97 ft |
15.44 in 39.2 cm 392.234 mm 1.29 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.275 mm | 0.182 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 140 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.86 % | 91.54 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 400 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 3000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 4 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 HDR10+ |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.01 in 5.1 cm 51 mm 0.17 ft |
0.88 in 2.2 cm 22.3 mm 0.07 ft |
| Greutate Carcasa | 2.64 kg 6 lbs |
4.4 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.26 in 54 cm 540 mm 1.77 ft |
28.09 in 71.3 cm 713.4 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.34 in 41.5 cm 415 mm 1.36 ft |
17.92 in 45.5 cm 455.2 mm 1.49 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.66 in 22 cm 220 mm 0.72 ft |
8.02 in 20.4 cm 203.8 mm 0.67 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 3.03 kg 7 lbs |
6.7 kg 15 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Warm White |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | Yes |
| Retea | Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Samsung DEX Bluetooth 4.2 |
|
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x D-sub |
1 x HDMI 2.0 (micro; CEC) 1 x USB 3.0 (Type-C) 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.5 | |
| Caracteristici Speciale | EasyRead Flicker-free technology Mega Infinity DCR SmartContrast Separate Sync Low Blue Light Adaptive-Sync technology SmartImage DDC/CI Sync on Green |
Apple AirPlay Workmode Ultrawide Game View Auto Source Switch + Game Mode ConnectShare Far-Field Voice Interaction Tap View Low Blue Light Eye Saver Mode Bixby Adaptive Picture SmartThings Flicker-free technology Alexa Game Bar 2.0 |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | IconicSlim design |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 21.26 in 54 cm 540 mm 1.77 ft |
28.09 in 71.3 cm 713.4 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa | 12.68 in 32.2 cm 322 mm 1.06 ft |
16.49 in 41.9 cm 418.8 mm 1.37 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 2 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 75 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 85 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | Camera Remote control USB Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CE Mark CU-EAC EAEU RoHS TUV Ergo TUV/GS UKRAINIAN |
Energy Star TUV Smart Eye Protection Certification |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3658 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Philips 241V8L | Samsung S32BM801UN |