0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Panasonic TX-58GX830E | Samsung UE70TU7079 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | Panasonic | Samsung |
| Seria Modelului | GX830 | TU7079 / TU7070 / TU7090 / TU7170 / TU7190 |
| Model | TX-58GX830E | UE70TU7079 |
| Alias | GU70TU7079 UE70TU7070 UE70TU7090 GU70TU7179 UE70TU7170 GU70TU7199 UE70TU7190 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 58" (inches) | 70" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 57.87 in 147 cm 1470 mm 4.82 ft |
69.53 in 176.6 cm 1766 mm 5.79 ft |
| Latime Ecran | 50.44 in 128.1 cm 1281.22 mm 4.2 ft |
60.59 in 153.9 cm 1538.88 mm 5.05 ft |
| Inaltime Ecran | 28.37 in 72.1 cm 720.684 mm 2.36 ft |
34.08 in 86.6 cm 865.62 mm 2.84 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.334 mm | 0.401 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 76 ppi | 63 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.8 % | 96.99 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HLG Photo |
HDR HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.56 in 6.5 cm 65 mm 0.21 ft |
2.34 in 6 cm 59.5 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 20.5 kg 45 lbs |
24.2 kg 53 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 51.06 in 129.7 cm 1297 mm 4.26 ft |
61.87 in 157.1 cm 1571.4 mm 5.16 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.85 in 80.9 cm 809 mm 2.65 ft |
37.89 in 96.3 cm 962.5 mm 3.16 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
13.42 in 34.1 cm 340.8 mm 1.12 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 22 kg 48 lbs |
24.7 kg 54 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black, Gray, Silver |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | DVB-T Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | my Home Screen 4.0 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | Dynamic HDR Effect Voice command Viera Link (HDMI CEC) Wide Colour Spectrum HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Picture-and-Text HDR Brightness Enhancer Light sensor TV Anywhere Picture-in-Picture Image Processor - HCX Intelligent Processor HDR Bright Panel Plus Auto Low Latency Mode PVR Local Dimming Brilliant Contrast Picture-at-Picture |
UHD Dimming Auto Game Mode Mega Contrast Light sensor Multiroom Link Bixby Filmmaker mode ConnectShare Crystal Display InstaPort S (HDMI Quick Switch) Game Enhancer PurColor Contrast Enhancer Clean Cable Solution Alexa Google Assistant Crystal Processor 4K Apple Airplay 2 Digital Clean View |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 51.06 in 129.7 cm 1297 mm 4.26 ft |
61.87 in 157.1 cm 1571.4 mm 5.16 ft |
| Inaltime Carcasa | 29.88 in 75.9 cm 759 mm 2.49 ft |
34.41 in 87.4 cm 874 mm 2.87 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 600 x 400 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Backlight Motion Rate | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1800 | 2000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | BMR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1240A | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % |
| Panasonic TX-58GX830E | Samsung UE70TU7079 |