0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Panasonic TX-55GZ2000 | TCL 65C728 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2021 |
| Brand | Panasonic | TCL |
| Seria Modelului | GZ2000 | C728 |
| Model | TX-55GZ2000 | 65C728 |
| Alias | TX-55GZ2000B TX-55GZ2000E TX-55GZW2004 |
65C728X1 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | LG Display | CSOT |
| Tip Ecran | OLED | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.31 % | 95.98 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 98% | 93% |
| Rec.2020 | 70 | |
| Luminozitate | 330 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 22 ms | 15 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 8 ms |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HLG Photo |
HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
3.27 in 8.3 cm 83 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 19.2 kg 42 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.23 in 122.5 cm 1225 mm 4.02 ft |
56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.83 in 78.3 cm 783 mm 2.57 ft |
34.96 in 88.8 cm 888 mm 2.91 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.2 in 31 cm 310 mm 1.02 ft |
11.81 in 30 cm 300 mm 0.98 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.5 kg 43 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9615 | |
| Procesor | Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1600 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 2EE MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 550 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 32 | |
| TV Tuner | DVB-T Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 2 x CI+ 1.4 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x 3.5 mm Audio Out |
4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 40W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | my Home Screen 4.0 | Android 11 with TCL TV+ 3.x UI |
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Viera Link (HDMI CEC) Ultimate Contrast Voice command HDR Brightness Enhancer Picture-in-Picture ISF Mode OLED Superb Motion Drive TV Anywhere PVR Wide Colour Spectrum Light sensor Image Processor - HCX Pro Intelligent Processor 4K OLED Professional Edition THX Certification Picture-and-Picture Auto Low Latency Mode Picture-and-Text |
Prime Video YouTube Alexa Multi Visual Motion Clarity Supreme PVR Netflix Chromecast built-in Home Entertainment Center Game Master Pro Google Assistant MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Low Input Lag Noise Reduction Game Mode Quantum Dot Color ECO Energy Efficiency 4K HDR Pro MagiConnect Hands-free Voice Control 2.0 HDR Premium Home Control Center |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.23 in 122.5 cm 1225 mm 4.02 ft |
56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa | 29.96 in 76.1 cm 761 mm 2.5 ft |
32.56 in 82.7 cm 827 mm 2.71 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 3300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| Panasonic TX-55GZ2000 | TCL 65C728 |