0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Panasonic TX-40JX800 | LG 40WP95C |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Panasonic | LG |
| Seria Modelului | JX800 | |
| Model | TX-40JX800 | 40WP95C |
| Alias | TX-40JX800E TX-40JX800B TX-40JXW804 TX-40JXW834 |
40WP95C-W |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 40" (inches) | 40" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 40 in 101.6 cm 1016 mm 3.33 ft |
39.71 in 100.9 cm 1008.59 mm 3.31 ft |
| Latime Ecran | 34.87 in 88.6 cm 885.6 mm 2.91 ft |
36.59 in 92.9 cm 929.28 mm 3.05 ft |
| Inaltime Ecran | 19.61 in 49.8 cm 498.15 mm 1.63 ft |
15.43 in 39.2 cm 392.04 mm 1.29 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 2500 | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 5120 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.231 mm | 0.182 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 110 ppi | 140 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.13 % | 91.75 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | |
| sRGB | 100 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HDR10+ HDR10+ Adaptive |
HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.56 in 6.5 cm 65 mm 0.21 ft |
4.52 in 11.5 cm 114.8 mm 0.38 ft |
| Greutate Carcasa | 6.7 kg 15 lbs |
10.2 kg 22 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 35.59 in 90.4 cm 904 mm 2.97 ft |
37.29 in 94.7 cm 947.2 mm 3.11 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 21.57 in 54.8 cm 548 mm 1.8 ft |
19.87 in 50.5 cm 504.7 mm 1.66 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 6.85 in 17.4 cm 174 mm 0.57 ft |
11.14 in 28.3 cm 283 mm 0.93 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7 kg 15 lbs |
12.3 kg 27 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | White and Silver |
| Hardware | ||
| TV Tuner | DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 2 x CI+ 1.4 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) |
1 x DisplayPort 1.4 1 x Thunderbolt 4.0 (in; Type-C; upstream; 96W; DP Alt Mode) 1 x 3.5 mm Audio Out (line-out for speakers) 1 x Thunderbolt 4.0 (out) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 2 x HDMI 2.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android TV | |
| Caracteristici Speciale | Dynamic HDR Effect Game Mode Picture-in-Picture HDR Bright Panel Plus Light sensor Wide Colour Spectrum TV Anywhere HDR Brightness Enhancer Google Assistant Alexa Voice command Picture-at-Picture Brilliant Contrast Picture-and-Text |
Wide Colour Gamut Auto-Brightness with Ambient Light Sensor Smart Energy Saving Reader Mode Super Resolution+ Black Stabilizer KVM Switch Dynamic Action Sync Flicker-free technology Picture-by-Picture Live Colour Low Blue Light True Colour Pro Dual Controller Colour Calibrated 3-Side Virtually Borderless Design Nano IPS Hardware Calibration Ready AMD FreeSync technology HDR Effect |
| Caracteristici Extra | Slim Design | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 35.59 in 90.4 cm 904 mm 2.97 ft |
37.29 in 94.7 cm 947.2 mm 3.11 ft |
| Inaltime Carcasa | 20.63 in 52.4 cm 524 mm 1.72 ft |
16.5 in 41.9 cm 419.2 mm 1.38 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 48 Hz - 72 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control | DisplayPort cable HDMI cable Thunderbolt 4 (USB-C) Active Cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Eyesafe Display Certification TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Panasonic TX-40JX800 | LG 40WP95C |