0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix MPG321UR-QD | MSI Optix G273 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | MSI | MSI |
| Seria Modelului | MPG | G |
| Model | Optix MPG321UR-QD | Optix G273 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
26.99 in 68.6 cm 685.655 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 27.48 in 69.8 cm 698.112 mm 2.29 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 15.46 in 39.3 cm 392.688 mm 1.29 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.185 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 139 ppi | 81 ppi |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 97% | 94% |
| sRGB | 99 % | 131 % |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 300 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 3.4 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 6 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 600 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.63 in 72.7 cm 727.1 mm 2.39 ft |
24.21 in 61.5 cm 614.9 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.98 in 48.2 cm 482.2 mm 1.58 ft |
17.5 in 44.5 cm 444.6 mm 1.46 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.91 in 25.2 cm 251.8 mm 0.83 ft |
8.99 in 22.8 cm 228.38 mm 0.75 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.2 kg 22 lbs |
4.5 kg 10 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 3 x USB 2.0 (Type-B; upstream) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (a) 6 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 2.0 (Type-C; upstream; DP Alt Mode) |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 (b) 1 x DisplayPort 1.2 (a) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Frameless design Picture-in-Picture Low Blue Light Night Vision Quantum Dot Color MSI Mystic Light KVM Switch 3.0 5-way OSD navigation joystick Rapid Boost NVIDIA G-Sync Compatible Built-in power supply Picture-by-Picture |
Frameless Design Game Mode Rapid IPS HDR Ready Night Vision Wide Color Gamut Low Blue Light Gaming OSD App 5-way OSD navigation joystick NVIDIA DLSS Flicker-free technology NVIDIA G-Sync Compatible |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.63 in 72.7 cm 727.1 mm 2.39 ft |
24.21 in 61.5 cm 614.9 mm 2.02 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 47 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 180 kHz - 317 kHz | 96.4 kHz - 186.7 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Audio combo cable DisplayPort cable HDMI cable Mouse bungee USB Type-A to Type-B cable (x3) USB Type-C to Type-C cable |
DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Flicker-free certified TUV Rheinland Low Blue Light certified |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 90 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 |
| MSI Optix MPG321UR-QD | MSI Optix G273 |