0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix MPG321UR-QD | Dell UP2720Q |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | MSI | Dell |
| Seria Modelului | MPG | UltraSharp |
| Model | Optix MPG321UR-QD | UP2720Q |
| Alias | UltraSharp UP2720Q DL0028144 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 27.48 in 69.8 cm 698.112 mm 2.29 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 15.46 in 39.3 cm 392.688 mm 1.29 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.185 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 139 ppi | 163 ppi |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 97% | 98% |
| Rec.2020 | 80 | |
| sRGB | 99 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | 100 % |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1300 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 6 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | DisplayHDR 600 | HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Greutate Carcasa | 5.55 kg 12 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.63 in 72.7 cm 727.1 mm 2.39 ft |
24.09 in 61.2 cm 611.9 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.98 in 48.2 cm 482.2 mm 1.58 ft |
17.06 in 43.3 cm 433.4 mm 1.42 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.91 in 25.2 cm 251.8 mm 0.83 ft |
8.35 in 21.2 cm 212 mm 0.7 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.2 kg 22 lbs |
9.71 kg 21 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 3 x USB 2.0 (Type-B; upstream) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (a) 6 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 2.0 (Type-C; upstream; DP Alt Mode) |
2 x USB 3.2 (Gen 2; downstream) 2 x USB 3.2 (Gen 2; downstream; DP1.4) 1 x DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2) 1 x Thunderbolt 3.0 (upstream; DP1.4) 1 x Thunderbolt 3.0 (downstream; DP1.4) 2 x HDMI 2.0 (HDCP 2.2) 1 x USB 3.2 (Gen 1; downstream) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.2 (Gen 1; downstream; BC 1.2 charging at 2A) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Frameless design Picture-in-Picture Low Blue Light Night Vision Quantum Dot Color MSI Mystic Light KVM Switch 3.0 5-way OSD navigation joystick Rapid Boost NVIDIA G-Sync Compatible Built-in power supply Picture-by-Picture |
HDCP 2.2 (High-bandwidth Digital Content Protection) PremierColor technology CalMAN Ready MST capable monitor (daisy chain) Flicker-free technology Dell Display Manager Compatibility Zero flash technology PremierColor Monitor Color Calibration with Internal Colorimeter Picture-in-Picture Dell Display Manager |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Security lock slot (cable lock sold separately) Anti-theft stand lock slot (to lock stand to monitor using screw) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.63 in 72.7 cm 727.1 mm 2.39 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | 45 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | 45 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 47 Hz - 144 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 180 kHz - 317 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | Audio combo cable DisplayPort cable HDMI cable Mouse bungee USB Type-A to Type-B cable (x3) USB Type-C to Type-C cable |
Stand Riser Stand Base Monitor Hood Thunderbolt 3 (USB Type-C) cable HDMI cable DP cable (DP to DP) USB Type-C to USB Type-A cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TCO Certified Display RoHS Compliant BFR/PVC Free (Halogen-free) (excluding external cables) Arsenic-free glass and mercury-free for the panel only |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| MSI Optix MPG321UR-QD | Dell UP2720Q |