0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix MAG301RF | EIZO FlexScan EV2456 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2016 |
| Brand | MSI | EIZO |
| Seria Modelului | MAG | |
| Model | Optix MAG301RF | FlexScan EV2456 |
| Alias | EV2456-BK EV2456-WT |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 30" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 29.5 in 74.9 cm 749.358 mm 2.46 ft |
24.06 in 61.1 cm 611 mm 2 ft |
| Latime Ecran | 27.18 in 69 cm 690.432 mm 2.27 ft |
20.41 in 51.8 cm 518.4 mm 1.7 ft |
| Inaltime Ecran | 11.47 in 29.1 cm 291.276 mm 0.96 ft |
12.76 in 32.4 cm 324 mm 1.06 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits (6 bits + FRC) | |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Lut | 10 bits | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | |
| Biti | 24 | |
| Aspect Ecran | 21:9 | 16:10 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1080 | 1920 x 1200 |
| Screen Pixel Pitch | 0.27 mm | 0.27 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 94 ppi | 94 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.52 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | |
| Adobe RGB 1998 | 70 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 24 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.79 in 4.6 cm 45.5 mm 0.15 ft |
|
| Greutate Carcasa | 3.7 kg 8 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 20.91 in 53.1 cm 531 mm 1.74 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 13.83 in 35.1 cm 351.4 mm 1.15 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 7.48 in 19 cm 190 mm 0.62 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 5.7 kg 13 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black, White |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 (a) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-B; upstream) 2 x USB 2.0 (Type-A; downstream) |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 1 x DVI-D Dual Link 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 1W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Frameless Design NVIDIA G-Sync Compatible Gaming OSD App 2.0 Low Blue Light HDR Ready Game Mode 5-way OSD navigation joystick Mystic Light AMD FreeSync Premium Night Vision |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Light sensor Low Blue Light EcoView Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 20.91 in 53.1 cm 531 mm 1.74 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 13.46 in 34.2 cm 341.9 mm 1.12 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 158.6 mm 15.86 cm 6.2441 in 0.5203 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 172 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 172 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 35 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 200 Hz | 49 Hz - 61 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 66 kHz - 250.7 kHz | 15 kHz - 76 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB upstream cable (optional) |
DisplayPort cable DVI-D cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC-B RoHS WEEE |
CB CE cTÜVus EAC ENERGY STAR FCC Class B ICES-003-B RCM RoHS TCO Displays 7.0 TÜV/Ergonomics TÜV/GS VCCI-B WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 10 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 2000 |
| MSI Optix MAG301RF | EIZO FlexScan EV2456 |