0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix MAG301RF | Dell AW3821DW |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | MSI | Dell |
| Seria Modelului | MAG | |
| Model | Optix MAG301RF | AW3821DW |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 30" (inches) | 38" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 29.5 in 74.9 cm 749.358 mm 2.46 ft |
37.5 in 95.3 cm 952.5 mm 3.13 ft |
| Latime Ecran | 27.18 in 69 cm 690.432 mm 2.27 ft |
34.63 in 88 cm 879.67 mm 2.89 ft |
| Inaltime Ecran | 11.47 in 29.1 cm 291.276 mm 0.96 ft |
14.43 in 36.7 cm 366.53 mm 1.2 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 2300 | |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | |
| Biti | 30 | |
| Aspect Ecran | 21:9 | 24:10 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1080 | 3840 x 1600 |
| Screen Pixel Pitch | 0.27 mm | 0.229 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 94 ppi | 111 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.21 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | |
| sRGB | 130.6 % | |
| Luminozitate | 450 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 3 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | DisplayHDR 600 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.12 in 13 cm 130.1 mm 0.43 ft |
|
| Greutate Carcasa | 7.9 kg 17 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 35.23 in 89.5 cm 894.9 mm 2.94 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.7 in 45 cm 449.7 mm 1.48 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 11.56 in 29.4 cm 293.5 mm 0.96 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 12.1 kg 27 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 (a) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-B; upstream) 2 x USB 2.0 (Type-A; downstream) |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones) 1 x 3.5 mm Audio Out (line-out for speakers) 4 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; downstream) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; upstream) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Frameless Design NVIDIA G-Sync Compatible Gaming OSD App 2.0 Low Blue Light HDR Ready Game Mode 5-way OSD navigation joystick Mystic Light AMD FreeSync Premium Night Vision |
ComfortView Flicker-free technology Nano IPS Picture-by-Picture NVIDIA G-Sync Ultimate Certified Low Blue Light AlienFX Lighting Picture-in-Picture Ambient Light Sensor |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Security lock slot |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 35.23 in 89.5 cm 894.9 mm 2.94 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 15.72 in 39.9 cm 399.4 mm 1.31 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 200 Hz | 24 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 66 kHz - 250.7 kHz | 30 kHz - 246 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB upstream cable (optional) |
DisplayPort cable HDMI cable Mini-DisplayPort to DisplayPort Cable USB Type-B 3.2 Gen 1 cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC-B RoHS WEEE |
CECP CEL ENERGY STAR RoHS Compliant TCO Certified Displays TUV Rheonland Eye Safety Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 2000 | 5000 |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| MSI Optix MAG301RF | Dell AW3821DW |