0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix MAG301RF | Asus ROG Strix XG27WQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | MSI | Asus |
| Seria Modelului | MAG | |
| Model | Optix MAG301RF | ROG Strix XG27WQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 30" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 29.5 in 74.9 cm 749.358 mm 2.46 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.66 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 27.18 in 69 cm 690.432 mm 2.27 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 11.47 in 29.1 cm 291.276 mm 0.96 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | |
| Biti | 24 | |
| Aspect Ecran | 21:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1080 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.27 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 94 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 86.04 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 92% | |
| sRGB | 125 % | |
| Luminozitate | 450 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 400 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 4.53 in 11.5 cm 115.1 mm 0.38 ft |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.39 in 61.9 cm 619.45 mm 2.03 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.67 in 42.3 cm 423.4 mm 1.39 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 10.58 in 26.9 cm 268.62 mm 0.88 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 6.2 kg 14 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 (a) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-B; upstream) 2 x USB 2.0 (Type-A; downstream) |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Frameless Design NVIDIA G-Sync Compatible Gaming OSD App 2.0 Low Blue Light HDR Ready Game Mode 5-way OSD navigation joystick Mystic Light AMD FreeSync Premium Night Vision |
Aura Sync Color Accuracy GameFast Input technology Display Widget Flicker-free technology Shadow Boost Low Blue Light ELMB (Extreme Low Motion Blur) Color Temperature Selection Adaptive-Sync technology Multi HDR Mode GamePlus AMD FreeSync technology GameVisual |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.39 in 61.9 cm 619.45 mm 2.03 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.8 in 37.6 cm 375.8 mm 1.23 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 50 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 50 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 200 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 66 kHz - 250.7 kHz | 30 kHz - 222 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB upstream cable (optional) |
DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 cable Acrylic LED light covers |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC-B RoHS WEEE |
TUV Flicker-free TUV Low Blue Light |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 2000 |
| MSI Optix MAG301RF | Asus ROG Strix XG27WQ |