0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix G24C4 | HP EliteDisplay E223 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2017 |
| Brand | MSI | HP |
| Seria Modelului | G | |
| Model | Optix G24C4 | EliteDisplay E223 |
| Alias | 1FH45A8 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 22" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.58 in 59.9 cm 599 mm 1.97 ft |
21.5 in 54.6 cm 546.1 mm 1.79 ft |
| Latime Ecran | 20.53 in 52.1 cm 521.395 mm 1.71 ft |
18.74 in 47.6 cm 476.064 mm 1.56 ft |
| Inaltime Ecran | 11.55 in 29.3 cm 293.285 mm 0.96 ft |
10.54 in 26.8 cm 267.786 mm 0.88 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Producator Ecran | Samsung | BOE Innolux LG Display |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.248 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 102 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.01 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 90% | |
| sRGB | 115 % | 94 % |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 250 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | 5000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.76 in 4.5 cm 44.6 mm 0.15 ft |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 19.22 in 48.8 cm 488.3 mm 1.6 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.26 in 46.4 cm 463.7 mm 1.52 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 8.07 in 20.5 cm 205 mm 0.67 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 5.26 kg 12 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Silver | |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 (a) 1 x DisplayPort 1.2 (b) |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x D-sub 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 4W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Low Blue Light MSI Remote Display App AMD FreeSync technology Flicker-free technology |
Low Blue Light Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 19.22 in 48.8 cm 488.3 mm 1.6 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 11.55 in 29.3 cm 293.3 mm 0.96 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 23 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 50 Hz - 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 55.3 kHz - 162 kHz | 30 kHz - 80 kHz |
| Accesorii | ||
| Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | D-sub cable DisplayPort cable USB 3.0 cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CB CCC CE CECP CEL Grade 1 CSA EAC EEI ENERGY STAR 7.0 Epeat Gold/Silver (market dependent) eStandby FCC Class B IS 1121 ISC KCC MEPS NOM PSB RCM S mark SASO TÜV/GS TÜV/S UL/CSA VCCI-B WHQL (Windows 10; Windows 8; Windows 7) |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 65 °C -4 °F - 149 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| MSI Optix G24C4 | HP EliteDisplay E223 |