0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix G24C | Asus TUF Gaming VG35VQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2017 | 2019 |
| Brand | MSI | Asus |
| Seria Modelului | G | TUF Gaming |
| Model | Optix G24C | TUF Gaming VG35VQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 35" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.58 in 59.9 cm 599 mm 1.97 ft |
35 in 88.9 cm 889 mm 2.92 ft |
| Latime Ecran | 20.53 in 52.1 cm 521.395 mm 1.71 ft |
32.26 in 81.9 cm 819.408 mm 2.69 ft |
| Inaltime Ecran | 11.55 in 29.3 cm 293.285 mm 0.96 ft |
13.62 in 34.6 cm 345.888 mm 1.13 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | 1800 |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | SVA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.238 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 106 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.02 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 110 % | 100 % |
| NTSC 1953 | 85 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 2500 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 4 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.06 in 12.9 cm 128.56 mm 0.42 ft |
|
| Greutate Carcasa | 8.7 kg 19 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.38 in 54.3 cm 543 mm 1.78 ft |
32.86 in 83.5 cm 834.66 mm 2.74 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 15.87 in 40.3 cm 403 mm 1.32 ft |
18.15 in 46.1 cm 461.12 mm 1.51 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.56 in 19.2 cm 192 mm 0.63 ft |
9.18 in 23.3 cm 233.27 mm 0.77 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4 kg 9 lbs |
17.2 kg 38 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Red | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x DVI-D Dual Link 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 2 x HDMI 2.0 |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Low Blue Light Adaptive-Sync Technology Flicker-free technology |
Color Temperature Selection Flicker-free technology GameVisual Low Blue Light HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) Adaptive-Sync technology Shadow Boost ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB) |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 32.86 in 83.5 cm 834.66 mm 2.74 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 15.02 in 38.1 cm 381.45 mm 1.25 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 144 Hz | 48 Hz - 100 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 175 kHz | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable |
DisplayPort cable USB 3.0 cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| MSI Optix G24C | Asus TUF Gaming VG35VQ |