0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI Optix G24C | Acer XV282K KV |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2017 | 2020 |
| Brand | MSI | Acer |
| Seria Modelului | G | Nitro XV2 |
| Model | Optix G24C | XV282K KV |
| Alias | Nitro XV282K KV | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 28" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.58 in 59.9 cm 599 mm 1.97 ft |
27.9 in 70.9 cm 708.538 mm 2.32 ft |
| Latime Ecran | 20.53 in 52.1 cm 521.395 mm 1.71 ft |
24.45 in 62.1 cm 620.928 mm 2.04 ft |
| Inaltime Ecran | 11.55 in 29.3 cm 293.285 mm 0.96 ft |
13.44 in 34.1 cm 341.28 mm 1.12 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | SVA | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.161 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 157 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.67 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 90% | |
| sRGB | 110 % | |
| NTSC 1953 | 85 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 400 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.68 in 6.8 cm 68 mm 0.22 ft |
|
| Greutate Carcasa | 5.19 kg 11 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.38 in 54.3 cm 543 mm 1.78 ft |
25.08 in 63.7 cm 637 mm 2.09 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 15.87 in 40.3 cm 403 mm 1.32 ft |
17.2 in 43.7 cm 437 mm 1.43 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.56 in 19.2 cm 192 mm 0.63 ft |
10.59 in 26.9 cm 269 mm 0.88 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4 kg 9 lbs |
7.75 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Red | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x DVI-D Dual Link 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Low Blue Light Adaptive-Sync Technology Flicker-free technology |
AMD FreeSync Premium BluelightShield Pro LightSense ColorSense DSC 2.0 ProxiSense ComfyView Black Boost Acer VisionCare 3.0 Zero Frame Design Flicker-free technology Agile-Splendor IPS technology GameView |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 25.08 in 63.7 cm 637 mm 2.09 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.61 in 37.1 cm 371 mm 1.22 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 180 mm 18 cm 7.0866 in 0.5906 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 180 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 180 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 35 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 144 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable |
HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| MSI Optix G24C | Acer XV282K KV |