0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI G321CUV | ViewSonic VX2882-4KP |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | MSI | ViewSonic |
| Seria Modelului | G | |
| Model | G321CUV | VX2882-4KP |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 28" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
| Latime Ecran | 27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
24.45 in 62.1 cm 620.928 mm 2.04 ft |
| Inaltime Ecran | 15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
13.44 in 34.1 cm 341.28 mm 1.12 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.16 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 139 ppi | 157 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.01 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | |
| NTSC 1953 | 78 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 80000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR | HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.24 in 5.7 cm 57 mm 0.19 ft |
|
| Greutate Carcasa | 4.8 kg 11 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
25.12 in 63.8 cm 638 mm 2.09 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 20.08 in 51 cm 510 mm 1.67 ft |
16.34 in 41.5 cm 414.94 mm 1.36 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.31 in 26.2 cm 262 mm 0.86 ft |
7.28 in 18.5 cm 185 mm 0.61 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.3 kg 16 lbs |
6.9 kg 15 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x USB 3.2 (Type-C; upstream; 60W; DP Alt Mode) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x DisplayPort 1.4 1 x USB 3.2 (Type-B; upstream) 2 x USB 3.2 (Type-A; downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Game Mode Low Blue Light Night Vision MSI Mystic Light HDR Ready 5-way OSD navigation joystick Smart Crosshair Adaptive-Sync technology Wide Color Gamut |
Flicker-free technology Low Blue Light Picture-in-Picture ViewMode SuperClear IPS Picture-by-Picture AMD FreeSync Premium Black Stabilizer |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 25.12 in 63.8 cm 638 mm 2.09 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.53 in 36.9 cm 369 mm 1.21 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 145 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 60 Hz | 30 Hz - 150 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 255 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | DisplayPort cable HDMI 2.1 cable USB Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | PSE RCM VCCI |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | 20 % - 90 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| MSI G321CUV | ViewSonic VX2882-4KP |