0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI G241VC | Samsung C27H711QEU |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2017 |
| Brand | MSI | Samsung |
| Seria Modelului | G | |
| Model | G241VC | C27H711QEU |
| Alias | C27H711QEI LC27H711QEUXEN LC27H711QEIXCI |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.58 in 59.9 cm 599 mm 1.97 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 20.53 in 52.1 cm 521.395 mm 1.71 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 11.55 in 29.3 cm 293.285 mm 0.96 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | 1800 |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.09 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 110 % | 125 % |
| Adobe RGB 1998 | 79 % | |
| NTSC 1953 | 85 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 10000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 4 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.56 in 6.5 cm 65 mm 0.21 ft |
|
| Greutate Carcasa | 3.8 kg 8 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.38 in 54.3 cm 543 mm 1.78 ft |
24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 15.87 in 40.3 cm 403 mm 1.32 ft |
18.19 in 46.2 cm 462 mm 1.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.56 in 19.2 cm 192 mm 0.63 ft |
10.88 in 27.6 cm 276.3 mm 0.91 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 3.96 kg 9 lbs |
5.3 kg 12 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x HDMI 1.4 1 x D-sub |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Low Blue Light AMD FreeSync technology Flicker-free technology |
Eye Saver Mode Flicker-free technology Samsung MagicBright Samsung MagicUpscale HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology Eco Saving Plus |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.25 in 36.2 cm 362 mm 1.19 ft |
|
| Suport Perete VESA | No | |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | |
| Stand VESA Detasabil | No | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 2 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz - 75 Hz | 50 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 80 kHz | 30 kHz - 90 kHz |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE ENERGY STAR 6.0 FCC class B ISO9241-307 TÜV/GS TÜV/Ergonomics |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 40 °C 41 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 45 °C -4 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| MSI G241VC | Samsung C27H711QEU |