0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | MSI G2412 | Samsung QN75Q80R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | MSI | Samsung |
| Seria Modelului | G | Q80R |
| Model | G2412 | QN75Q80R |
| Alias | G2422 | QN75Q80RAFXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 75" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.8 in 60.4 cm 604.478 mm 1.98 ft |
74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
| Latime Ecran | 20.75 in 52.7 cm 527.04 mm 1.73 ft |
64.96 in 165 cm 1649.89 mm 5.41 ft |
| Inaltime Ecran | 11.67 in 29.6 cm 296.46 mm 0.97 ft |
36.54 in 92.8 cm 928.065 mm 3.04 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits (6 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.275 mm | 0.43 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 59 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.13 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 81.64% | 100% |
| sRGB | 102.58 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.4 in 6.1 cm 61 mm 0.2 ft |
|
| Greutate Carcasa | 37.2 kg 82 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.27 in 54 cm 540.2 mm 1.77 ft |
66 in 167.6 cm 1676.4 mm 5.5 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.2 in 41.2 cm 411.6 mm 1.35 ft |
40.4 in 102.6 cm 1026.16 mm 3.37 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.03 in 22.9 cm 229.4 mm 0.75 ft |
14.3 in 36.3 cm 363.2 mm 1.19 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 3.3 kg 7 lbs |
38 kg 84 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Frameless Design Low Blue Light Night Vision Navi Key Gaming Mode Adaptive-Sync technology Wide Color Gamut AMD FreeSync technology |
AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 4K Quantum HDR 12x Ultimate UHD Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Google Assistant Auto Motion Plus Direct Full Array 8x Quantum Dot Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 21.27 in 54 cm 540.2 mm 1.77 ft |
66 in 167.6 cm 1676.4 mm 5.5 ft |
| Inaltime Carcasa | 37.8 in 96 cm 960.1 mm 3.15 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 47 Hz - 170 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC RoHS TÜV Rheinland Flicker-free Certified TÜV Rheinland Low Blue Light Certified WEEE |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| MSI G2412 | Samsung QN75Q80R |