0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG OLED65C2PUA | Samsung QN65Q900TS |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2020 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | C2 | Q900TS |
| Model | OLED65C2PUA | QN65Q900TS |
| Alias | QN65Q900TSFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | OLED evo | MVA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 7680 x 4320 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.186 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 136 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 96.43 % | 98.36 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 100% | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 3000 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Quantum HDR 3000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.78 in 4.5 cm 45.1 mm 0.15 ft |
0.59 in 1.5 cm 15 mm 0.05 ft |
| Greutate Carcasa | 14.8 kg 33 lbs |
26.5 kg 58 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.73 in 144.1 cm 1441 mm 4.73 ft |
56.42 in 143.3 cm 1433.1 mm 4.7 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 34.61 in 87.9 cm 879 mm 2.88 ft |
34.69 in 88.1 cm 881.1 mm 2.89 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.46 in 21.5 cm 215 mm 0.71 ft |
10.31 in 26.2 cm 261.9 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.5 kg 36 lbs |
32.1 kg 71 lbs |
| Culoare Carcasa | Titan Gray | Stainless Steel |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G52 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM ATSC 3.0 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x IR Out 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 4 x 7.5W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | 2 x 10 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | Magic Tap Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Voice Search LG ThinQ AI AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer Filmmaker Mode Infinite Contrast Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Brightness Booster Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Dynamic Tone Mapping Pro Youtube Stadia Cloud Gaming Cinema HDR OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks Magic Explorer Perfect Color Intelligent Voice Recognition Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Disney+ Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ NVIDIA GeForce Now |
Ultra Viewing Angle Quantum HDR 24x SmartThings Real Game Enhancer+ Alexa Light sensor InstaPort S (HDMI Quick Switch) Quantum Dot Color Multi View Ambient Mode+ V-Chip Dynamic Black EQ Auto Motion Plus ConnectShare Google Assistant Filmmaker Mode Multiroom Link Bixby Supreme UHD Dimming Quantum Processor 8K Voice command AMD FreeSync Premium 8K AI Upscaling Game Motion Plus Digital Clean View Adaptive Picture Direct Full Array 32x |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.73 in 144.1 cm 1441 mm 4.73 ft |
56.42 in 143.3 cm 1433.1 mm 4.7 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.52 in 82.6 cm 826 mm 2.71 ft |
32.06 in 81.4 cm 814.3 mm 2.67 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 400 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - MR22GN (NFC) | QLED Premium Smart Remote |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 95 % |
| LG OLED65C2PUA | Samsung QN65Q900TS |