0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG OLED55A16LA | LG OLED55C6V |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2016 |
| Brand | LG | LG |
| Seria Modelului | A1 | C6 |
| Model | OLED55A16LA | OLED55C6V |
| Alias | OLED55A19LA OLED55A13LA |
55 Oled C6V |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | OLED | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.93 % | 94.1 % |
| DCI P3 | 99% | |
| Rec.2020 | 73 | |
| Luminozitate | 200 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 34 ms | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
Dolby Vision VS10 HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | Yes |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
1.93 in 4.9 cm 48.9 mm 0.16 ft |
| Greutate Carcasa | 18.4 kg 40 lbs |
13.2 kg 29 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
48.23 in 122.5 cm 1225 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.2 in 76.7 cm 767 mm 2.52 ft |
30 in 76.2 cm 762 mm 2.5 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
7.52 in 19.1 cm 191 mm 0.63 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 18.7 kg 41 lbs |
16.5 kg 36 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | LG1312 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Antenna (RF) (Female) 1 x CI 1.3 1 x USB 3.0 1 x Optical Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (Female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x Video Component In 3.5 mm jack 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x CI 1.3 1 x Ethernet RJ45 2 x USB 2.0 1 x Video Component In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | webOS 3.0 |
| Caracteristici Speciale | Prime Video Magic Explorer Perfect Black Next Picks AI Picture Infinite Contrast Image Enhancing Magic Tap Intelligent Voice Recognition Alexa Ultra Luminance Pro Youtube TV Game Optimizer Apple Homekit Cinema HDR HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant LG ThinQ AI Apple TV Wide Viewing Angle Perfect Color Netflix True Color Accuracy Apple Airplay 2 4K Upscaling HDR Dynamic Tone Mapping Disney+ AI Brightness Control Filmmaker Mode |
Clear Voice III Cinematic Color SIMPLINK (HDMI CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Perfect Mastering Engine Voice command True Color Accuracy Perfect Black Panel Dynamic Color Enhancer 4K Upscaler ULTRA Luminance Pixel Dimming Active Noise Reduction PVR |
| Caracteristici Extra | Picture on Metal Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
48.23 in 122.5 cm 1225 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.8 in 70.6 cm 706 mm 2.32 ft |
28.11 in 71.4 cm 714 mm 2.34 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Clarity Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 800 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - MR21 | 2 x 3D passive glasses - AG-F310 3.5 mm component adapter 3.5 mm composite adapter Remote control - MR15R |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 85 % |
| LG OLED55A16LA | LG OLED55C6V |