0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG OLED48CX6LB | BenQ PD2700U |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2018 |
| Brand | LG | BenQ |
| Seria Modelului | CX | |
| Model | OLED48CX6LB | PD2700U |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 48" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 47.6 in 120.9 cm 1209 mm 3.97 ft |
26.93 in 68.4 cm 684 mm 2.24 ft |
| Latime Ecran | 41.5 in 105.4 cm 1054.08 mm 3.46 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 23.34 in 59.3 cm 592.92 mm 1.95 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | LG Display | LG Display |
| Tip Ecran | OLED | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.275 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.43 % | 88.7 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| sRGB | 100 % | |
| Adobe RGB 1998 | 70 % | |
| NTSC 1953 | 75 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1300 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.85 in 4.7 cm 47 mm 0.15 ft |
2.31 in 5.9 cm 58.8 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
5 kg 11 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
24.17 in 61.4 cm 613.8 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 25.83 in 65.6 cm 656 mm 2.15 ft |
16.83 in 42.8 cm 427.5 mm 1.4 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
9.08 in 23.1 cm 230.7 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.9 kg 35 lbs |
7.7 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) 1 x Optical Audio Out 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
2 x USB 3.0 (upstream) 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 (Input mini) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (Output MST) 1 x DisplayPort 1.4 1 x USB (KVM keyboard connection) 4 x USB 3.0 (downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 2W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | NVIDIA G-SYNC Compatible True Color Accuracy Pro HDR Gaming Interest Group (HGiG) Intelligent Voice Recognition Image Processor - α9 Gen 3 AI Processor 4K Advanced Contrast Enhancer Frequency Based Sharpness Enhancer Filmmaker Mode Home Dashboard Google Assistant AI 4K Upscaler Perfect Black Panel Pixel Level Dimming Auto Genre Selection AI Picture Pro AMD FreeSync technology Face Enhancing Autocalibration (CalMAN) with access to LUT level PVR HDR Dynamic Tone Mapping Pro Alexa Perfect Color LG ThinQ AI ULTRA Luminance Pro Image Enhancing on SQM OLED Motion Pro AI Brightness Control 4-step noise reduction Cinema HDR Apple AirPlay 2 Advanced Color Enhancer Apple HomeKit Perfect Viewing Angle |
Animation mode CAD/CAM mode Flicker-free technology Low Blue Light HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Display Pilot AMA (Advanced Motion Accelerator) AMD FreeSync technology |
| Caracteristici Extra | Perfect Cinema Screen | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
24.17 in 61.4 cm 613.8 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa | 24.33 in 61.8 cm 618 mm 2.03 ft |
14.48 in 36.8 cm 367.9 mm 1.21 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 140 mm 14 cm 5.5118 in 0.4593 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 100 Hz | 24 Hz - 76 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 27 kHz - 140 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR20 | DisplayPort cable - mini-DP to DP HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
ENERGY STAR 7.0 Epeat Gold TCO 7.0 WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 8; Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG OLED48CX6LB | BenQ PD2700U |