0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG OLED48C16LA | Hisense H50A6550 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | LG | Hisense |
| Seria Modelului | C1 | A6550 |
| Model | OLED48C16LA | H50A6550 |
| Alias | OLED48C15LA OLED48C17LA OLED48C18LA OLED48C19LA |
H50A6570 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 48" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 47.6 in 120.9 cm 1209 mm 3.97 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 41.5 in 105.4 cm 1054.08 mm 3.46 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 23.34 in 59.3 cm 592.92 mm 1.95 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | OLED | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.275 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.43 % | 92.69 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| Luminozitate | 220 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 720 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 176 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 176 ° |
| Screen Input Lag | 14 ms | 50 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 2 ms | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
2.64 in 6.7 cm 67 mm 0.22 ft |
| Greutate Carcasa | 14.9 kg 33 lbs |
13.1 kg 29 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
43.94 in 111.6 cm 1116 mm 3.66 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 25.59 in 65 cm 650 mm 2.13 ft |
27.48 in 69.8 cm 698 mm 2.29 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.88 in 25.1 cm 251 mm 0.82 ft |
9.61 in 24.4 cm 244 mm 0.8 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 18.9 kg 42 lbs |
16.6 kg 37 lbs |
| Culoare Carcasa | Meteor Titan, Vanilla White | Black, Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5658 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S DVB-T2 HD |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 1 x HDMI 1.4 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 (max 1 A) 1 x CI+ 1.3 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | VIDAA U2.5 |
| Caracteristici Speciale | NVIDIA G-SYNC Compatible Ultra Luminance Pro Intense Color (Wide Color Gamut) Netflix Magic Tap AI Picture Pro Image Enhancing on SQM HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Youtube TV Infinite Contrast Alexa Perfect Black Pixel Level Dimming Filmmaker Mode Apple Airplay 2 Apple TV HDR Dynamic Tone Mapping Pro Game Optimizer Stadia Cloud Gaming (firmware update required) Intelligent Voice Recognition Apple Homekit Perfect Color Next Picks Wide Viewing Angle Magic Explorer OLED Motion Pro AMD FreeSync Premium AI 4K Upscaling Google Assistant Cinema HDR AI Brightness Control Disney+ Prime Video |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Noise Reduction PVR Super Contrast Super Motion Precision Color 4K Upscaling Depth Enhancer |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
43.94 in 111.6 cm 1116 mm 3.66 ft |
| Inaltime Carcasa | 24.33 in 61.8 cm 618 mm 2.03 ft |
25.71 in 65.3 cm 653 mm 2.14 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 1800 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - MR21N | Remote control - EN3Y39H |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
RoHS WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG OLED48C16LA | Hisense H50A6550 |