0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG OLED48A16LA | Samsung QN55Q80T |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | A1 | Q80T |
| Model | OLED48A16LA | QN55Q80T |
| Alias | OLED48A19LA OLED48A13LA |
QN5Q80TAFXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 48" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 47.6 in 120.9 cm 1209 mm 3.97 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 41.5 in 105.4 cm 1054.08 mm 3.46 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 23.34 in 59.3 cm 592.92 mm 1.95 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | OLED | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.275 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.43 % | 94.87 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 100% | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1500 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
2.12 in 5.4 cm 53.9 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 15 kg 33 lbs |
17.9 kg 39 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 26.73 in 67.9 cm 679 mm 2.23 ft |
30.84 in 78.3 cm 783.4 mm 2.57 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
10.07 in 25.6 cm 255.8 mm 0.84 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.3 kg 34 lbs |
21 kg 46 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Titan Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | Prime Video Magic Explorer Perfect Black Next Picks AI Picture Infinite Contrast Image Enhancing Magic Tap Intelligent Voice Recognition Alexa Ultra Luminance Pro Youtube TV Game Optimizer Apple Homekit Cinema HDR HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant LG ThinQ AI Apple TV Wide Viewing Angle Perfect Color Netflix True Color Accuracy Apple Airplay 2 4K Upscaling HDR Dynamic Tone Mapping Disney+ AI Brightness Control Filmmaker Mode |
Voice command Quantum Dot Color SmartThings Real Game Enhancer+ Alexa Light sensor Google Assistant Quantum HDR 12x Multi View Ambient Mode+ Wide Viewing Angle Direct Full Array 12x Auto Motion Plus ConnectShare Game Motion Plus Dynamic Black EQ Multiroom Link Bixby Supreme UHD Dimming Quantum Processor 4K V-Chip AMD FreeSync Premium 4K AI Upscaling Filmmaker Mode Contrast Enhancer Adaptive Picture Digital Clean View |
| Caracteristici Extra | Picture on Metal Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 24.33 in 61.8 cm 618 mm 2.03 ft |
27.82 in 70.7 cm 706.7 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - MR21 | QLED Standard Smart Remote |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG OLED48A16LA | Samsung QN55Q80T |