0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG OLED42C2PUA | Asus ROG Swift PG32UQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | LG | Asus |
| Seria Modelului | C2 | ROG Swift |
| Model | OLED42C2PUA | ROG Swift PG32UQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 42" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 41.73 in 106 cm 1060 mm 3.48 ft |
32 in 81.3 cm 812.87 mm 2.67 ft |
| Latime Ecran | 36.37 in 92.4 cm 923.87 mm 3.03 ft |
27.89 in 70.8 cm 708.48 mm 2.32 ft |
| Inaltime Ecran | 20.46 in 52 cm 519.677 mm 1.7 ft |
15.69 in 39.9 cm 398.52 mm 1.31 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | OLED evo | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.241 mm | 0.185 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 106 ppi | 137 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.4 % | 90.48 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| DCI P3 | 98% | |
| sRGB | 160 % | |
| Luminozitate | 450 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
HDR10 DisplayHDR 600 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.62 in 4.1 cm 41.1 mm 0.13 ft |
3.43 in 8.7 cm 87.12 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 9 kg 20 lbs |
6.1 kg 13 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 36.69 in 93.2 cm 932 mm 3.06 ft |
28.67 in 72.8 cm 728.18 mm 2.39 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 22.72 in 57.7 cm 577 mm 1.89 ft |
17.79 in 45.2 cm 451.83 mm 1.48 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 6.69 in 17 cm 170 mm 0.56 ft |
11.52 in 29.3 cm 292.56 mm 0.96 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 9.3 kg 20 lbs |
9.7 kg 21 lbs |
| Culoare Carcasa | Titan Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x IR Out 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
2 x HDMI 2.1 (4:4:4) 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 5W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | |
| Caracteristici Speciale | Magic Tap Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Voice Search LG ThinQ AI AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer Filmmaker Mode Infinite Contrast Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Brightness Booster Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Dynamic Tone Mapping Pro Youtube Stadia Cloud Gaming Cinema HDR OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks Magic Explorer Perfect Color Intelligent Voice Recognition Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Disney+ Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ NVIDIA GeForce Now |
Display Stream Compression (DSC) Variable Overdrive Display Widget Quantum Dot Color Flicker-free technology GameVisual Ultra-Low Blue Light Shadow Boost GamePlus (Stopwatch/Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) ELMB Sync (Extreme Low Motion Blur Sync) AMD FreeSync Premium Pro Trace Free Technology HDR Mode Asus Aura Sync Lighting NVIDIA G-Sync Compatible |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 36.69 in 93.2 cm 932 mm 3.06 ft |
28.67 in 72.8 cm 728.18 mm 2.39 ft |
| Inaltime Carcasa | 21.26 in 54 cm 540 mm 1.77 ft |
16.87 in 42.9 cm 428.52 mm 1.41 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 25 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 25 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 370 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - MR22GN (NFC) | Color pre-calibration report DisplayPort cable HDMI Ultra High-Speed Cable USB 3.0 cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
TUV Flicker-free TUV Low Blue Light |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG OLED42C2PUA | Asus ROG Swift PG32UQ |