0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 65UQ81006LB | Samsung QE65Q7FN |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2018 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | UQ81 | Q7FN |
| Model | 65UQ81006LB | QE65Q7FN |
| Alias | 65UQ81003LB 65UQ81009LB |
QE65Q7F 2018 GQ65Q7FNGTXZG QE65Q7FNATXXC |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.2 % | 95.88 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HDR 1500 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.27 in 5.8 cm 57.7 mm 0.19 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 21.5 kg 47 lbs |
23.7 kg 52 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.24 in 145.4 cm 1454 mm 4.77 ft |
56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.79 in 90.9 cm 909 mm 2.98 ft |
35.96 in 91.3 cm 913.4 mm 3 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.39 in 34 cm 340 mm 1.12 ft |
13.91 in 35.3 cm 353.4 mm 1.16 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 22.9 kg 50 lbs |
27.6 kg 61 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 (max 1 A) 1 x CI+ 1.4 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 15W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | Tizen 4.0 |
| Caracteristici Speciale | NVIDIA GeForce NOW Active HDR Intelligent Voice Recognition Illuminance Green sensor Stadia Cloud Gaming LG ThinQ AI Alexa Google Assistant Apple Homekit Filmmaker Mode Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Netflix Disney+ Voice command Apple AirPlay 2 4K Upscaling HDR Gaming Interest Group (HGiG) Game Dashboard AI Brightness Control Game Optimizer |
Auto Motion Plus Ultra Black UHD Upscaling Voice command Contrast Enhancer Q Contrast Extended PVR Light sensor Supreme UHD Dimming Q Engine HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Digital Clean View AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Dot Color Picture-in-Picture Anynet+ (HDMI-CEC) Q Color |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.24 in 145.4 cm 1454 mm 4.77 ft |
56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.99 in 83.8 cm 838 mm 2.75 ft |
32.59 in 82.8 cm 827.9 mm 2.72 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 3200 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1890A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 65UQ81006LB | Samsung QE65Q7FN |