0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 65UP75006LC | Samsung QE55QN95A |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | UP75 | QN95A |
| Model | 65UP75006LC | QE55QN95A |
| Alias | 65UP75006 | QE55QN95AATXXC GQ55QN95AATXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.3 % | 94.95 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Mini LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HDR10+ Adaptive HLG (Hybrid Log Gamma) Quantum HDR 2000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.46 in 8.8 cm 87.8 mm 0.29 ft |
1.02 in 2.6 cm 25.9 mm 0.08 ft |
| Greutate Carcasa | 21.3 kg 47 lbs |
16.8 kg 37 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.6 in 146.3 cm 1463 mm 4.8 ft |
48.32 in 122.7 cm 1227.4 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.83 in 91 cm 910 mm 2.99 ft |
30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.04 in 25.5 cm 255 mm 0.84 ft |
9.26 in 23.5 cm 235.2 mm 0.77 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21.5 kg 47 lbs |
21 kg 46 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Carbon Silver, Sand Carbon |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) Wireless Dex |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 (4x HDMI 2.1 via OneConnect Box) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 (C) 1 x Antenna (RF) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 4 x 5W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | Tizen 6.0 |
| Caracteristici Speciale | LG ThinQ AI Voice command Active HDR Image Enhancing Illuminance Green sensor Low Input Lag Intelligent Voice Recognition AI Brightness Control Google Assistant Apple AirPlay 2 Dynamic Color Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping LG Local Contrast Disney+ Netflix Alexa 2-step noise reduction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Filmmaker Mode 4K Upscaler Game Optimizer |
Motion Xcelerator Turbo+ Samsung Health Expert Calibration Google Assistant Game Motion Plus 360 Video Player Tap View Digital Clean View Contrast Enhancer Far-Field Voice Interaction Super Ultrawide GameView & Game Bar Dynamic Black EQ TV Plus 4K AI Upscaling Natural Mode Support PC on TV Bixby Adaptive Picture Ambient Mode+ ConnectShare Ultra Viewing Angle Ultimate UHD Dimming Pro Brightness/Color Detection PVR Eco Sensor Alexa Quantum Matrix Technology Learn TV Remote / Learn Menu Screen SmartThings Compatible Filmmaker Mode MultiView Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) 100% Color Volume with Quantum Dot Clear Motion AMD FreeSync Premium Pro 360 Camera Support Auto Motion Plus Picture-in-Picture |
| Caracteristici Extra | Solid Slim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.6 in 146.3 cm 1463 mm 4.8 ft |
48.32 in 122.7 cm 1227.4 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 33.46 in 85 cm 850 mm 2.79 ft |
27.8 in 70.6 cm 706.2 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4600 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - MR21 | Premium SolarCell Remote - TM2180E One Connect Box One Cable Solution 2.5 m |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 95 % |
| LG 65UP75006LC | Samsung QE55QN95A |