0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 65UN71006LB | Hisense 55U7G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | LG | Hisense |
| Seria Modelului | UN71 | U7G |
| Model | 65UN71006LB | 55U7G |
| Alias | 65UN71006 | 55U78G |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.56 % | 93.68 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.54 in 9 cm 89.9 mm 0.29 ft |
3.46 in 8.8 cm 88 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 21 kg 46 lbs |
14.7 kg 32 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.8 in 146.8 cm 1468 mm 4.82 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 36.1 in 91.7 cm 917 mm 3.01 ft |
30.63 in 77.8 cm 778 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.59 in 26.9 cm 269 mm 0.88 ft |
10.12 in 25.7 cm 257 mm 0.84 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21.4 kg 47 lbs |
15 kg 33 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Chrome |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | Wide Viewing Angle LG ThinQ AI True Color Accuracy Sharpness Enhancer 4K Upscaler Instant Game Response Image Enhancing Light Sensor Intelligent Voice Recognition Active HDR HDR Dynamic Tone Mapping Alexa Dynamic Color Home Dashboard HDR Effect LG Local Contrast Apple AirPlay 2 Voice command PVR via USB Advanced Color Enhancer 2-step noise reduction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Filmmaker Mode 4K Active HDR Google Assistant |
AMD FreeSync technology Wide Color Gamut Voice command YouTube Disney+ Noise Reduction Google Assistant IMAX Enhanced Ultra Smooth Motion Prime Video Himedia Game Mode Pro 4K upscaling Quantum Dot Color MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Alexa Netflix |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.8 in 146.8 cm 1468 mm 4.82 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 33.62 in 85.4 cm 854 mm 2.8 ft |
28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 480 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | TM | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - AN-MR20GA | Backlit voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
FCC |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 70 % |
| LG 65UN71006LB | Hisense 55U7G |