0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 65QNED916PA | Hisense 65U7G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | LG | Hisense |
| Seria Modelului | QNED91 | U7G |
| Model | 65QNED916PA | 65U7G |
| Alias | 65QNED919PB | 65U78G |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.22 % | 94.43 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.77 in 4.5 cm 44.9 mm 0.15 ft |
3.46 in 8.8 cm 88 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 29.7 kg 65 lbs |
19.5 kg 43 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.55 in 90.3 cm 903 mm 2.96 ft |
35.51 in 90.2 cm 902 mm 2.96 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.23 in 33.6 cm 336 mm 1.1 ft |
10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 31.4 kg 69 lbs |
20 kg 44 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Chrome |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x HDMI 2.1 1 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | Next Picks Youtube TV Luminance Optimizer for Local Dimming NanoCell Motion Pro Nano Color Pro AI HDR Tone Mapping Intelligent Voice Recognition Image Enhancing on SQM Magic Explorer Filmmaker Mode AI Picture Prime Video Spotify Game Optimizer AMD FreeSync Premium Apple Homekit HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant Ultra Luminance Pro LG ThinQ AI Apple Airplay 2 Real 8K NanoCell evo Display Netflix Magic Tap Quantum NanoCell Color Technology Alexa AI 4K Upscaling HDR Dynamic Tone Mapping Pro Apple TV AI Birghtness Control Disney+ True Color Accuracy |
AMD FreeSync technology Wide Color Gamut Voice command YouTube Disney+ Noise Reduction Google Assistant IMAX Enhanced Ultra Smooth Motion Prime Video Himedia Game Mode Pro 4K upscaling Quantum Dot Color MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Alexa Netflix |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 33.03 in 83.9 cm 839 mm 2.75 ft |
33.07 in 84 cm 840 mm 2.76 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 480 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - MR21N IR Blaster Cable |
Backlit voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 70 % |
| LG 65QNED916PA | Hisense 65U7G |