0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 65NANO85UNA | TCL 65C725 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | LG | TCL |
| Seria Modelului | Nano85 | C725 |
| Model | 65NANO85UNA | 65C725 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | CSOT | |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.8 % | 95.98 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| DCI P3 | 93% | |
| Luminozitate | 330 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.8 in 7.1 cm 71.12 mm 0.23 ft |
3.27 in 8.3 cm 83 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 24.22 kg 53 lbs |
19.2 kg 42 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.3 in 145.5 cm 1455.42 mm 4.78 ft |
56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.5 in 90.2 cm 901.7 mm 2.96 ft |
34.96 in 88.8 cm 888 mm 2.91 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.7 in 27.2 cm 271.78 mm 0.89 ft |
11.81 in 30 cm 300 mm 0.98 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 24.49 kg 54 lbs |
19.5 kg 43 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Brushed Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Realtek RTD2851 | |
| Procesor | ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1300 | |
| Placa Video | ARM Mali-G31 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | 2 |
| Frecventa Placa Video | 800 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x HDMI 2.1 (eARC; CEC) 3 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x RS232 (C; mini jack) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type) 1 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x Antenna (RF) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | Android 11 with TCL TV UI |
| Caracteristici Speciale | Nano Color Home Dashboard Nano Accuracy LG ThinQ AI 4K Upscaler Google Assistant Sharpness Enhancer Intelligent Voice Recognition HDR Dynamic Tone Mapping Pro AI Picture Pro True Color Accuracy Wide Viewing Angle Billion Rich Colors through 10-bit dithering Advanced Contrast Enhancer AMD FreeSync Filmmaker Mode Dolby Vision IQ HDR Gaming Interest Group (HGiG) Amazon Alexa Ultra Luminance Pro Nano Bezel Image Processor - α9 Gen 3 AI Processor 4K Nano Cell Display Advanced Color Enhancer 2-step noise reduction Face Enhancing Apple Airplay2 Cinema HDR Apple Homekit |
YouTube Game Master PVR Prime Video Quantum Dot Color Game Mode Micro Dimming - 1296 zones Hands-free Voice Control 2.0 MagiConnect Noise Reduction Motion Clarity Pro UHD AI Super Resolution Low Input Lag Google Assistant Alexa Netflix Mega Contrast Chromecast built-in MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.3 in 145.5 cm 1455.42 mm 4.78 ft |
56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa | 33.1 in 84.1 cm 840.74 mm 2.76 ft |
32.56 in 82.7 cm 827 mm 2.71 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 100 Hz / 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | 2700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 90 % |
| LG 65NANO85UNA | TCL 65C725 |