0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 65NANO756PA | Panasonic TX-55DX650 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2016 |
| Brand | LG | Panasonic |
| Seria Modelului | Nano75 | DX650 |
| Model | 65NANO756PA | TX-55DX650 |
| Alias | 65NANO759PA 65NANO753PA |
TX-55DX650E |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.2 % | 91.53 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 30 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.3 in 5.8 cm 58.4 mm 0.19 ft |
2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 22.6 kg 50 lbs |
18 kg 40 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.24 in 145.4 cm 1454 mm 4.77 ft |
48.98 in 124.4 cm 1244 mm 4.08 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.43 in 90 cm 900 mm 2.95 ft |
30.55 in 77.6 cm 776 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
14.33 in 36.4 cm 364 mm 1.19 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 22.9 kg 50 lbs |
21 kg 46 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Steel | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5810 | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A17, 2x ARM Cortex-A7 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
DVB-T Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 1 x HDMI 1.4 (CEC) 1 x CI+ 1.3 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 2 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | Firefox 2.5 |
| Caracteristici Speciale | LG ThinQ AI Next Picks NanoCell technology Active HDR Image Enhancing Home Dashboard Magic Explorer Intelligent Voice Recognition Advanced Color Enhancer Game Optimizer Apple Airplay2 Apple TV HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant (n/a for the UK and Germany) LG Local Contrast Apple Homekit Noise Reduction Nano Color Amazon Alexa 3-sided Cinema Screen HDR Dynamic Tone Mapping Dynamic Color 4K Upscaling Filmmaker Mode |
Bright Panel HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Light sensor Picture-and-Text VR-Audio True Surround my Home Screen 2.0 Image Processor - Quad-Core Pro 4K Pure Direct TV Anywhere Adaptive Backlight Dimming Viera Link (HDMI CEC) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.24 in 145.4 cm 1454 mm 4.77 ft |
48.98 in 124.4 cm 1244 mm 4.08 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.99 in 83.8 cm 838 mm 2.75 ft |
28.46 in 72.3 cm 723 mm 2.37 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Backlight Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 1000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | TM | BMR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR21 | Remote control - N2QAYB001010 |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 65NANO756PA | Panasonic TX-55DX650 |