0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55UQ81006LB | Hisense 55U7G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | LG | Hisense |
| Seria Modelului | UQ81 | U7G |
| Model | 55UQ81006LB | 55U7G |
| Alias | 55UQ81003LB 55UQ81009LB |
55U78G |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.2 % | 93.68 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.26 in 5.8 cm 57.5 mm 0.19 ft |
3.46 in 8.8 cm 88 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
14.7 kg 32 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.98 in 78.7 cm 787 mm 2.58 ft |
30.63 in 77.8 cm 778 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
10.12 in 25.7 cm 257 mm 0.84 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.4 kg 34 lbs |
15 kg 33 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Chrome |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | NVIDIA GeForce NOW Active HDR Intelligent Voice Recognition Illuminance Green sensor Stadia Cloud Gaming LG ThinQ AI Alexa Google Assistant Apple Homekit Filmmaker Mode Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Netflix Disney+ Voice command Apple AirPlay 2 4K Upscaling HDR Gaming Interest Group (HGiG) Game Dashboard AI Brightness Control Game Optimizer |
AMD FreeSync technology Wide Color Gamut Voice command YouTube Disney+ Noise Reduction Google Assistant IMAX Enhanced Ultra Smooth Motion Prime Video Himedia Game Mode Pro 4K upscaling Quantum Dot Color MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Alexa Netflix |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 480 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | Backlit voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 70 % |
| LG 55UQ81006LB | Hisense 55U7G |