0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55UQ80006LB | TCL 55S525 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | LG | TCL |
| Seria Modelului | UQ80 | S525 |
| Model | 55UQ80006LB | 55S525 |
| Alias | 55UQ80003LB 55UQ80009LB |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.2 % | 93.8 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.26 in 5.8 cm 57.5 mm 0.19 ft |
3 in 7.6 cm 76.2 mm 0.25 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
12.97 kg 29 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
48.4 in 122.9 cm 1229.36 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.55 in 77.6 cm 776 mm 2.55 ft |
30.6 in 77.7 cm 777.24 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.09 in 23.1 cm 231 mm 0.76 ft |
10 in 25.4 cm 254 mm 0.83 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.2 kg 31 lbs |
13.06 kg 29 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 2 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.0 (ARC) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x S/PDIF 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 8W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | Roku TV |
| Caracteristici Speciale | NVIDIA GeForce NOW Active HDR Intelligent Voice Recognition Illuminance Green sensor Stadia Cloud Gaming LG ThinQ AI Alexa Google Assistant Apple Homekit Filmmaker Mode Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Netflix Disney+ Voice command Apple AirPlay 2 4K Upscaling HDR Gaming Interest Group (HGiG) Game Dashboard AI Brightness Control Game Optimizer |
iPQ Engine Auto Game Mode Voice Control HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 HDR Pro Gamma |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
48.4 in 122.9 cm 1229.36 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
28.1 in 71.4 cm 713.74 mm 2.34 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Clear Motion Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | CMI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | Remote control - RC280 |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 90 % |
| LG 55UQ80006LB | TCL 55S525 |