0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55UQ70006LB | Samsung CRG9 49 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | UQ70 | CRG9 |
| Model | 55UQ70006LB | CRG9 49 |
| Alias | 55UQ70009LB 55UQ70003LB |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
49 in 124.5 cm 1244.6 mm 4.08 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.17 in 119.8 cm 1198.08 mm 3.93 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
13.27 in 33.7 cm 336.96 mm 1.11 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | IPS | SVA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 36:10 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 5120 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.234 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 108 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.74 % | |
| Sursa Iluminare | Direct LED | W-LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.54 in 9 cm 89.9 mm 0.29 ft |
|
| Greutate Carcasa | 11.2 kg 25 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.66 in 123.6 cm 1236 mm 4.06 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.87 in 78.4 cm 784 mm 2.57 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 10.75 in 27.3 cm 273 mm 0.9 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 11.4 kg 25 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x HDMI 2.0 2 x DisplayPort 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | |
| Caracteristici Speciale | Voice command Active HDR LG ThinQ AI (Requires LG Magic Remote) Intelligent Voice Recognition (Requires LG Magic Remote) Magic Explorer AI Brightness Control Google Assistant (UK and Germany only) Apple AirPlay 2 Disney+ Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Netflix Apple Homekit Alexa 2-step noise reduction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Filmmaker Mode 4K Upscaler Game Dashboard & Optimizer |
Eye Saver Mode Flicker-free technology Picture-by-Picture Samsung MagicBright Quantum Dot Display HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync 2 technology Samsung MagicUpscale Eco Saving Plus |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.66 in 123.6 cm 1236 mm 4.06 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 28.27 in 71.8 cm 718 mm 2.36 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 120 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | Standard remote control - most markets Magic remote control - MR22 (select markets only) |
HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
CE FCC class B ISO9241-307 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 55UQ70006LB | Samsung CRG9 49 |