0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55NANO916PA | Hisense 55U8G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | LG | Hisense |
| Seria Modelului | Nano91 | U8G |
| Model | 55NANO916PA | 55U8G |
| Alias | 55U88G | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.22 % | 93.17 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 97% | |
| Rec.2020 | 75 | |
| Luminozitate | 600 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1500 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 5.8 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 9 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.79 in 4.6 cm 45.5 mm 0.15 ft |
3.86 in 9.8 cm 98 mm 0.32 ft |
| Greutate Carcasa | 18.4 kg 40 lbs |
17.3 kg 38 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.75 in 78.1 cm 781 mm 2.56 ft |
30.67 in 77.9 cm 779 mm 2.56 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 20 kg 44 lbs |
17.8 kg 39 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Steel | Black, Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 3 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | Magic Explorer Ultra Luminance HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Local Contrast Intelligent Voice Recognition AI Brightness Control Game Optimizer Full Array Dimming Home Dashboard Google Assistant (n/a for the UK and Germany) AI Picture Nano Color Next Picks Auto Genre Selection Amazon Alexa Apple Airplay2 Filmmaker Mode Cinema HDR Tru Color Accuracy HDR Dynamic Tone Mapping AMD FreeSync Premium NanoCell technology LG ThinQ AI Wide Viewing Angle Image Enhancing Motion Pro Advanced Color Enhancer 4-side Cinema Screen Face Enhancing Apple Homekit AI 4K Upscaling Apple TV Noise Reduction |
AMD FreeSync technology YouTube Chromecast built-in Quantum Dot Color Google Assistant Netflix Wide Color Gamut Ultra Smooth Motion IMAX Enhanced Disney+ 4K upscaling Voice command Noise Reduction Alexa Prime Video |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
28.23 in 71.7 cm 717 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 400 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | 480 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | TM | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR21 | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 70 % |
| LG 55NANO916PA | Hisense 55U8G |