0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55NANO886PB | Philips 50PUS6162/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2017 |
| Brand | LG | Philips |
| Seria Modelului | Nano88 | 6000 |
| Model | 55NANO886PB | 50PUS6162/12 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.22 % | 91.67 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Direct LED |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
HDR Plus HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.74 in 4.4 cm 44.2 mm 0.15 ft |
3.28 in 8.3 cm 83.2 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 16.3 kg 36 lbs |
12.8 kg 28 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
44.43 in 112.8 cm 1128.4 mm 3.7 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.75 in 78.1 cm 781 mm 2.56 ft |
28.17 in 71.6 cm 715.6 mm 2.35 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.39 in 26.4 cm 264 mm 0.87 ft |
10.35 in 26.3 cm 262.8 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 17.9 kg 39 lbs |
15.4 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5802 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T2 HD |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 3 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
2 x HDMI 1.4 (ARC) 1 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x CI+ 1.3 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Ethernet RJ45 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 8W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | Smart TV |
| Caracteristici Speciale | Ultra Luminance Intelligent Voice Recognition Nano Color Motion Pro AI Picture HDR Gaming Interest Group (HGiG) HDR Dynamic Tone Mapping LG Local Contrast Home Dashboard Amazon Alexa Face Enhancing Apple Airplay2 Apple TV Google Assistant Filmmaker Mode Image Enhancing Apple Homekit NanoCell technology LG ThinQ AI Wide Viewing Angle AMD FreeSync Premium AI 4K Upscaling Game Optimizer Auto Genre Selection AI Brightness Control Cinema HDR |
Micro Dimming MultiRoom Client and Server Simply Share Voice command Pixel Plus Ultra HD HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Light sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
44.43 in 112.8 cm 1128.4 mm 3.7 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
25.71 in 65.3 cm 653 mm 2.14 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | 700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | TM | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR21 | |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 55NANO886PB | Philips 50PUS6162/12 |