0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55NANO806NA D | LG 75NANO80UNA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2020 |
| Brand | LG | LG |
| Seria Modelului | Nano80 | Nano80 |
| Model | 55NANO806NA D | 75NANO80UNA |
| Alias | 65NANO806NA (ISTA6) | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 75" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.43 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 59 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.3 % | 125.63 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Edge LED |
| DCI P3 | 86% | |
| Luminozitate | 220 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 260 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 6 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 15 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 Pro HLG Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.52 in 6.4 cm 64 mm 0.21 ft |
2.5 in 6.4 cm 63.5 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 17.4 kg 38 lbs |
24.1 kg 53 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
57.1 in 145 cm 1450.34 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.35 in 77.1 cm 771 mm 2.53 ft |
35.8 in 90.9 cm 909.32 mm 2.98 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
12.8 in 32.5 cm 325.12 mm 1.07 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 17.6 kg 39 lbs |
25.8 kg 57 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | 2 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x RS232 (C; mini jack) 1 x Antenna (RF) (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Nano Color Ultra Luminance True Color Accuracy Active HDR Image processor - Quad-Core Processor 4K Image Enhancing Nano Cell Display LG Local Contrast Advanced Color Enhancer HDR Dynamic Tone Mapping Apple Airplay2 Auto Genre Selection Intelligent Voice Recognition HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Apple Homekit Wide Viewing Angle Sharpness Enhancer Amazon Alexa 2-step noise reduction Home Dashboard Filmmaker Mode 4K Upscaler Google Assistant |
True Color Accuracy Active HDR Nano Color Nano Bezel Ultra Luminance Nano Cell Display Advanced Color Enhancer HDR Dynamic Tone Mapping AMD FreeSync Apple Homekit LG ThinQ AI Home Dashboard Sharpness Enhancer Apple Airplay2 Amazon Alexa 2-step noise reduction Intelligent Voice Recognition Filmmaker Mode 4K Upscaler Google Assistant |
| Caracteristici Extra | NanoCell Design ISTA6 Packaging |
|
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
57.1 in 145 cm 1450.34 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
33.1 in 84.1 cm 840.74 mm 2.76 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 600 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 120 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR20 | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 85 % |
| LG 55NANO806NA D | LG 75NANO80UNA |