0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55NANO796NF | Samsung UE55TU7079 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2020 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | Nano79 | TU7079 / TU7070 / TU7090 / TU7170 / TU7190 |
| Model | 55NANO796NF | UE55TU7079 |
| Alias | 55NANO796NE | UE55TU7070 UE55TU7090 GU55TU7079 GU55TU7179 GU55TU7199 UE55TU7170 UE55TU7910 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 107.62 % | 94.58 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG Pro |
HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.43 in 8.7 cm 87.1 mm 0.29 ft |
2.34 in 6 cm 59.5 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 14.6 kg 32 lbs |
13.9 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.98 in 124.4 cm 1244 mm 4.08 ft |
48.44 in 123.1 cm 1230.5 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.14 in 79.1 cm 791 mm 2.6 ft |
30.82 in 78.3 cm 782.8 mm 2.57 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
9.85 in 25 cm 250.2 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.6 kg 34 lbs |
14.2 kg 31 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, Gray, Silver |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | Ultra Luminance Nano Bezel Sharpness Enhancer Nano Cell Display Active HDR LG ThinQ AI Intelligent Voice Recognition Nano Black Light Sensor Advanced Color Enhancer Google Assistant AMD FreeSync Apple Homekit Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Magic Link Apple Airplay2 True Color Accuracy Pro Nano Color Voice Recognition Amazon Alexa 2-step noise reduction HGIG (HDR Gaming Interest Group) Apple TV+ 4K Upscaler Filmmaker Mode |
UHD Dimming Auto Game Mode Mega Contrast Light sensor Multiroom Link Bixby Filmmaker mode ConnectShare Crystal Display InstaPort S (HDMI Quick Switch) Game Enhancer PurColor Contrast Enhancer Clean Cable Solution Alexa Google Assistant Crystal Processor 4K Apple Airplay 2 Digital Clean View |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.98 in 124.4 cm 1244 mm 4.08 ft |
48.44 in 123.1 cm 1230.5 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.58 in 72.6 cm 726 mm 2.38 ft |
27.84 in 70.7 cm 707.2 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 120 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | Smart remote control - TM1240A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 55NANO796NF | Samsung UE55TU7079 |