0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55NANO776QA | Hisense H65AE6100 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2018 |
| Brand | LG | Hisense |
| Seria Modelului | Nano77 | AE6100 |
| Model | 55NANO776QA | H65AE6100 |
| Alias | 55NANO779QA 55NANO773QA |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.2 % | 92.82 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 50 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.29 in 5.8 cm 58.1 mm 0.19 ft |
2.99 in 7.6 cm 76 mm 0.25 ft |
| Greutate Carcasa | 14.6 kg 32 lbs |
19.6 kg 43 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.47 in 77.4 cm 774 mm 2.54 ft |
36.06 in 91.6 cm 916 mm 3.01 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
12.24 in 31.1 cm 311 mm 1.02 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.8 kg 33 lbs |
20.2 kg 44 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5658 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 1 x HDMI 1.4 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.3 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 15W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | VIDAA U |
| Caracteristici Speciale | Ultra Luminance Nano Color Prime Video NVIDIA GeForce NOW AI Brightness Control Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) NanoCell technology Intelligent Voice Recognition AI Genre Selection Filmmaker Mode Amazon Alexa (Differ by region) Apple Airplay2 HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer LG ThinQ AI Amazon Echo (Differ by region) Stadia Cloud Gaming Netflix AI Picture Pro Active HDR Google Assistant (Differ by region) Apple Homekit AI 4K Upscaling Apple TV |
Light sensor 4K Upscaling HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
33.35 in 84.7 cm 847 mm 2.78 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR22 | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS WEEE |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 55NANO776QA | Hisense H65AE6100 |