0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 55NANO756PA | LG 55UH668V |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2016 |
| Brand | LG | LG |
| Seria Modelului | Nano75 | UH668 |
| Model | 55NANO756PA | 55UH668V |
| Alias | 55NANO759PA 55NANO753PA |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.2 % | 92.06 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| NTSC 1953 | 68 % | |
| Luminozitate | 200 cd/m² | 390 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 270 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4300 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 9 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.29 in 5.8 cm 58.1 mm 0.19 ft |
2.4 in 6.1 cm 60.9 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 14.8 kg 33 lbs |
16.5 kg 36 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
48.82 in 124 cm 1240 mm 4.07 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.47 in 77.4 cm 774 mm 2.54 ft |
30.98 in 78.7 cm 787 mm 2.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
11.1 in 28.2 cm 282 mm 0.93 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15 kg 33 lbs |
18.2 kg 40 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Steel | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-S DVB-S2 DVB-T2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x CI+ 1.3 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x RS232 (C) 1 x Ethernet RJ45 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | webOS 3.0 |
| Caracteristici Speciale | Noise Reduction LG Local Contrast NanoCell technology Nano Color AI Brightness Control Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Image Enhancing Active HDR Filmmaker Mode Amazon Alexa Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Intelligent Voice Recognition Apple Airplay2 Next Picks Magic Explorer Advanced Color Enhancer 3-sided Cinema Screen Google Assistant (n/a for the UK and Germany) Apple TV 4K Upscaling Dynamic Color |
Active Noise Reduction Clear Voice III True Black Panel Dynamic Color Enhancer Local Dimming Voice command UHD Mastering Engine HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 ColourPrime Pro 3D Colour Mapping ULTRA Luminance PVR 4K Upscaler SIMPLINK (HDMI CEC) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
48.82 in 124 cm 1240 mm 4.07 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
28.39 in 72.1 cm 721 mm 2.37 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Picture Mastering Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 1700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | TM | PMI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR21 | Remote control - MR15R |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 85 % |
| LG 55NANO756PA | LG 55UH668V |