0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 50UN73006LA | Sony KD-49X8309C |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2015 |
| Brand | LG | Sony |
| Seria Modelului | UN73 | X83C |
| Model | 50UN73006LA | KD-49X8309C |
| Alias | 50UN73006 | KD-49X8305C KD-49X8307C KD-49X8308C |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1600 | |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.28 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 90 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.16 % | 92.28 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Contrast Ecran | 1450 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 40 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG Pro |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.4 in 8.6 cm 86.3 mm 0.28 ft |
2.36 in 6 cm 60 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 11.3 kg 25 lbs |
14.4 kg 32 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
43.03 in 109.3 cm 1093 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
26.73 in 67.9 cm 679 mm 2.23 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
7.91 in 20.1 cm 201 mm 0.66 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.5 kg 25 lbs |
15.4 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5890 | |
| Procesor | ARM Cortex-A17 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 2 |
| Frecventa Procesor | 1000 | |
| Placa Video | ARM Mali-T624 MP3 | |
| Nuclee Placa Video | 3 | |
| Marime Memorie RAM | 1.5 | |
| Stocare Interna | 8 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-S DVB-S2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x SCART 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x USB 3.0 1 x Optical Audio Out |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | Android 5.0.2 Lollipop Android 7.0 Nougat |
| Caracteristici Speciale | Wide Viewing Angle LG ThinQ AI True Color Accuracy Sharpness Enhancer 4K Upscaler Instant Game Response Image Enhancing Light Sensor Intelligent Voice Recognition Active HDR HDR Dynamic Tone Mapping Alexa Dynamic Color Home Dashboard HDR Effect LG Local Contrast Apple AirPlay 2 Voice command PVR via USB Advanced Color Enhancer 2-step noise reduction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Filmmaker Mode 4K Active HDR Google Assistant |
ClearAudio+ X-Reality Pro Clear Phase Speaker NFC Dynamic Backlight Control HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) S-Force Front Surround sound Picture-and-Picture Frame Dimming DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) Backlight OFF mode Picture-in-Picture Image Processor - X1 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Light sensor |
| Caracteristici Extra | KD-49X8307C - silver | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
43.03 in 109.3 cm 1093 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa | 26.1 in 66.3 cm 663 mm 2.18 ft |
25.31 in 64.3 cm 643 mm 2.11 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Motionflow XR |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 1000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | XR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - AN-MR20GA | Remote control - RMT-TX100D |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 50UN73006LA | Sony KD-49X8309C |