0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 50QNED816QA | Sharp 50EQ3EA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2022 |
| Brand | LG | Sharp |
| Seria Modelului | QNED81 | EQ3 |
| Model | 50QNED816QA | 50EQ3EA |
| Alias | 50QNED813QA 50QNED819QA 50QNED829QB 50QNED823QB 50QNED826QB |
4T-C50EQ3EM2AG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.43 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.36 % | 89.22 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Direct LED |
| DCI P3 | 94% | |
| Rec.2020 | 78 | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 500 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10 Pro |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.94 in 4.9 cm 49.2 mm 0.16 ft |
2.36 in 6 cm 60 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
11.8 kg 26 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 44.09 in 112 cm 1120 mm 3.67 ft |
44.57 in 113.2 cm 1132.2 mm 3.71 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.27 in 71.8 cm 718 mm 2.36 ft |
29.09 in 73.9 cm 738.9 mm 2.42 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.6 kg 34 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x SD Memory Card Slot 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 15W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | Android 11 |
| Caracteristici Speciale | NVIDIA GeForce Now LG ThinQ AI Netflix Nano Color Pro AI Brightness Hulu HDR Gaming Interest Group (HGiG) Magic Explorer Intelligent Voice Recognition AI Picture Pro Prime Video Stadia Cloud Gaming Disney+ AMD FreeSync Premium Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Filmmaker Mode Apple Airplay 2 Spotify Next Picks Motion Pro Quantum NanoCell Color Technology Alexa Active HDR Google Assistant Apple TV AI 4K Upscaling Dimming Pro Youtube TV |
Chromecast built-in Google Assistant Netflix Quantum Dot Color technology Prime Video Light Sensor with OPC (Optical Picture Control) 4K Upscaler Stadia Cloud Gaming Aquos Smooth Motion YouTube |
| Caracteristici Extra | Full Aluminium Slim Frameless Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 44.09 in 112 cm 1120 mm 3.67 ft |
44.57 in 113.2 cm 1132.2 mm 3.71 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.71 in 65.3 cm 653 mm 2.14 ft |
26.33 in 66.9 cm 668.7 mm 2.19 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Active Motion | |
| Valoare Interpolare Ecran | 1000 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | AM |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE ErP REACH RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 50QNED816QA | Sharp 50EQ3EA |