0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 50QNED816QA | Samsung GQ98Q950R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | QNED81 | Q950R |
| Model | 50QNED816QA | GQ98Q950R |
| Alias | 50QNED813QA 50QNED819QA 50QNED829QB 50QNED823QB 50QNED826QB |
GQ98Q950RGTXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 98" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
97.52 in 247.7 cm 2477 mm 8.13 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
85 in 215.9 cm 2158.89 mm 7.08 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
47.81 in 121.4 cm 1214.38 mm 3.98 ft |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 7680 x 4320 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.281 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.36 % | 96.1 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 4000 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10 Pro |
HDR10 HDR10+ HDR 4000 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.94 in 4.9 cm 49.2 mm 0.16 ft |
1.61 in 4.1 cm 40.9 mm 0.13 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
79.5 kg 175 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 44.09 in 112 cm 1120 mm 3.67 ft |
85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.27 in 71.8 cm 718 mm 2.36 ft |
52.09 in 132.3 cm 1323.1 mm 4.34 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
18.24 in 46.3 cm 463.3 mm 1.52 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.6 kg 34 lbs |
81.7 kg 180 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T2 HD |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x USB 2.0 (max 1 A) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | NVIDIA GeForce Now LG ThinQ AI Netflix Nano Color Pro AI Brightness Hulu HDR Gaming Interest Group (HGiG) Magic Explorer Intelligent Voice Recognition AI Picture Pro Prime Video Stadia Cloud Gaming Disney+ AMD FreeSync Premium Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Filmmaker Mode Apple Airplay 2 Spotify Next Picks Motion Pro Quantum NanoCell Color Technology Alexa Active HDR Google Assistant Apple TV AI 4K Upscaling Dimming Pro Youtube TV |
AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 8K Quantum Dot Color Ultimate 8K Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Auto Motion Plus Digital Clean View Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Contrast Enhancer Auto Low Latency Mode 8K AI Upscaling Light sensor Direct Full Array 16x Ambient Mode Extended PVR |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 44.09 in 112 cm 1120 mm 3.67 ft |
85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.71 in 65.3 cm 653 mm 2.14 ft |
49.19 in 124.9 cm 1249.4 mm 4.1 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 600x600 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1990C |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 50QNED816QA | Samsung GQ98Q950R |