0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 50NANO796NF | Hisense 50A7G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | LG | Hisense |
| Seria Modelului | Nano79 | A7G |
| Model | 50NANO796NF | 50A7G |
| Alias | 50NANO796NE | 50A7GQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Producator Ecran | Chi Mei Optoelectronics | |
| Tip Ecran | S-MVA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.16 % | 93.47 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 90% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG Pro |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.4 in 8.6 cm 86.3 mm 0.28 ft |
3.03 in 7.7 cm 77 mm 0.25 ft |
| Greutate Carcasa | 12.5 kg 28 lbs |
11.2 kg 25 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.66 in 72.8 cm 728 mm 2.39 ft |
27.76 in 70.5 cm 705 mm 2.31 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
9.88 in 25.1 cm 251 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.5 kg 28 lbs |
11.8 kg 26 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Dark Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) 3 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | Ultra Luminance Nano Bezel Sharpness Enhancer Nano Cell Display Active HDR LG ThinQ AI Intelligent Voice Recognition Nano Black Light Sensor Advanced Color Enhancer Google Assistant AMD FreeSync Apple Homekit Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Magic Link Apple Airplay2 True Color Accuracy Pro Nano Color Voice Recognition Amazon Alexa 2-step noise reduction HGIG (HDR Gaming Interest Group) Apple TV+ 4K Upscaler Filmmaker Mode |
Alexa Wide Color Gamut Voice command YouTube Depth Enhancer Prime Video Google Assistant MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Dimming Quantum Dot Color Low Blue Light Game Mode AI 4K upscaling Smooth Motion Netflix AI Picture Optimizaton Noise Reduction |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
| Inaltime Carcasa | 26.1 in 66.3 cm 663 mm 2.18 ft |
25.47 in 64.7 cm 647 mm 2.12 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Picture Criteria Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 2000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 70 % |
| LG 50NANO796NF | Hisense 50A7G |