0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 49SM8200PLA | Sony KD-49XH9505 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | LG | Sony |
| Seria Modelului | SM820 | XH95 |
| Model | 49SM8200PLA | KD-49XH9505 |
| Alias | X950H | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.279 mm | 0.28 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 91 ppi | 90 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.31 % | 94.34 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 12 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.5 in 6.4 cm 63.6 mm 0.21 ft |
2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
13.3 kg 29 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
43.03 in 109.3 cm 1093 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
27.52 in 69.9 cm 699 mm 2.29 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.36 in 26.3 cm 263.1 mm 0.86 ft |
10.28 in 26.1 cm 261 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.5 kg 34 lbs |
14.4 kg 32 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black and Dark Silver |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 4 | 16 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x HDMI (eARC; CEC) 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 4.5 | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | Advanced Color Enhancer True Color Accuracy SIMPLINK (HDMI CEC) ULTRA Luminance Clear Voice III Nano Cell Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 LG ThinQ AI PVR Nano Cell Display Voice command HDR Dynamic Tone Mapping Google Assistant 4K Cinema HDR Noise Reduction Local Dimming 4K Upscaler Nano Accuracy |
Voice command Apple Airplay Precision Colour Mapping Object-based Super Resolution X-Motion Clarity Super bit mapping HDR Apple Homekit Light sensor Chromecast built-in Dynamic Contrast Enhancer Object-based HDR remaster Live Color Technology Triluminos Display Dual database processing X-tended Dynamic Range PRO CalMAN Ready 4K X-Reality Pro Netflix Calibrated Mode Google Assistant Alexa Image Processor - Picture Processor X1 Ultimate |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
43.03 in 109.3 cm 1093 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.2 in 64 cm 640 mm 2.1 ft |
24.76 in 62.9 cm 629 mm 2.06 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Motionflow XR |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 400 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | XR |
| Accesorii | ||
| Extra | 3.5 mm composite adapter Magic remote control - AN-MR19 |
Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 49SM8200PLA | Sony KD-49XH9505 |