0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 49SM8050PLC | Panasonic TX-49HX900 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | LG | Panasonic |
| Seria Modelului | SM805 | HX900 |
| Model | 49SM8050PLC | TX-49HX900 |
| Alias | 49SM8050PLA | TX-49HX900E TX-49HX900B |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.28 mm | 0.28 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 90 ppi | 90 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.46 % | 92.84 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HLG Photo |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.5 in 6.4 cm 63.6 mm 0.21 ft |
1.73 in 4.4 cm 44 mm 0.14 ft |
| Greutate Carcasa | 14.2 kg 31 lbs |
15.5 kg 34 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
43.11 in 109.5 cm 1095 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.56 in 70 cm 700 mm 2.3 ft |
27.4 in 69.6 cm 696 mm 2.28 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.09 in 23.1 cm 231 mm 0.76 ft |
10.71 in 27.2 cm 272 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.4 kg 32 lbs |
16 kg 35 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
DVB-T Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-S2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 2 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 4.5 | my Home Screen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Picture Master Processor Wide Viewing Angles Ultra Luminance 4K Cinema HDR Nano Accuracy LG ThinQ AI Sharpness Enhancer Nano Cell Color 4K Upscaler HDR Effect Alexa Billion Rich Color LG Local Contrast Image Enhancing Nano Cell Display Apple AirPlay 2 True Color Accuracy Advanced Color Enhancer 2-step noise reduction Intelligent Voice Recognition Google Assistant 4K Active HDR HDR Dynamic Tone Mapping Pro |
Dynamic HDR Effect Wide Colour Spectrum Voice command Google Assistant Picture-in-Picture HDR Brightness Enhancer Light sensor TV Anywhere Picture-at-Text Image Processor - HCX Processor HDR Cinema Display Pro Alexa Picture Tuned in Hollywood Local Dimming Brilliant Contrast Picture-at-Picture |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
43.11 in 109.5 cm 1095 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.2 in 64 cm 640 mm 2.1 ft |
25.12 in 63.8 cm 638 mm 2.09 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Backlight Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 1600 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | TM | BMR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - AN-MR19 | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 49SM8050PLC | Panasonic TX-49HX900 |