0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 49NANO867NA | Sony KD-43X8309C |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2015 |
| Brand | LG | Sony |
| Seria Modelului | Nano86 | X83C |
| Model | 49NANO867NA | KD-43X8309C |
| Alias | KD-43X8305C KD-43X8307C KD-43X8308C |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
37.06 in 94.1 cm 941.302 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
20.85 in 52.9 cm 529.482 mm 1.74 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.28 mm | 0.245 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 90 ppi | 104 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.46 % | 91.31 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Edge LED |
| Rec.2020 | 52 | |
| Luminozitate | 200 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 50000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 37 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 2 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 16 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.52 in 6.4 cm 64 mm 0.21 ft |
2.36 in 6 cm 60 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
11.8 kg 26 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
37.83 in 96.1 cm 961 mm 3.15 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.35 in 26.3 cm 263 mm 0.86 ft |
7.44 in 18.9 cm 189 mm 0.62 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.5 kg 34 lbs |
12.8 kg 28 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5890 | |
| Procesor | ARM Cortex-A17 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 2 |
| Frecventa Procesor | 1000 | |
| Placa Video | ARM Mali-T624 MP3 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | 3 |
| Marime Memorie RAM | 1.5 | |
| Stocare Interna | 8 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x HDMI 2.1 (eARC; CEC) 3 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x SCART 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x USB 3.0 1 x Optical Audio Out |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | Android 5.0.2 Lollipop Android 7.0 Nougat |
| Caracteristici Speciale | Sharpness Enhancer Image Processor - α7 Gen 3 AI Processor 4K Nano Color Motion Pro 4K Upscaler Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Local Contrast Intelligent Voice Recognition AI Brightness Control Ultra Luminance Auto Genre Selection Advanced Color Enhancer AMD FreeSync Technology HDR Dynamic Tone Mapping Filmmaker Mode Image Enhancing Amazon Alexa Wide Viewing Angle Nano Cell Display LG ThinQ AI True Color Accuracy AI Picture 2-step noise reduction Google Assistant Apple Airplay2 Cinema HDR Apple Homekit |
ClearAudio+ X-Reality Pro Clear Phase Speaker NFC Dynamic Backlight Control HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) S-Force Front Surround sound Picture-and-Picture Frame Dimming DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) Backlight OFF mode Picture-in-Picture Image Processor - X1 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Light sensor |
| Caracteristici Extra | NanoCell Design | KD-43X8307C - silver |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
37.83 in 96.1 cm 961 mm 3.15 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.2 in 64 cm 640 mm 2.1 ft |
22.36 in 56.8 cm 568 mm 1.86 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Motionflow XR |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | 1000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | XR |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR20 | Remote control - RMT-TX100D |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | UL/cUL | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 49NANO867NA | Sony KD-43X8309C |