0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 49NANO867NA | Samsung QE49Q70R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | Nano86 | Q70R |
| Model | 49NANO867NA | QE49Q70R |
| Alias | GQ49Q70RGTXZG QE49Q70RALXXN |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.28 mm | 0.279 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 90 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.46 % | 93.45 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED (Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | |
| Rec.2020 | 65 | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 12 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.52 in 6.4 cm 64 mm 0.21 ft |
2.47 in 6.3 cm 62.8 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 14 kg 31 lbs |
13.6 kg 30 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.8 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
27.86 in 70.8 cm 707.6 mm 2.32 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.35 in 26.3 cm 263 mm 0.86 ft |
9.78 in 24.8 cm 248.3 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.5 kg 34 lbs |
14.1 kg 31 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x HDMI 2.1 (eARC; CEC) 3 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Sharpness Enhancer Image Processor - α7 Gen 3 AI Processor 4K Nano Color Motion Pro 4K Upscaler Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Local Contrast Intelligent Voice Recognition AI Brightness Control Ultra Luminance Auto Genre Selection Advanced Color Enhancer AMD FreeSync Technology HDR Dynamic Tone Mapping Filmmaker Mode Image Enhancing Amazon Alexa Wide Viewing Angle Nano Cell Display LG ThinQ AI True Color Accuracy AI Picture 2-step noise reduction Google Assistant Apple Airplay2 Cinema HDR Apple Homekit |
Anynet+ (HDMI-CEC) Quantum Processor 4K Quantum Dot Color Ultimate UHD Dimming Auto Low Latency Mode Google Assistant Contrast Enhancer Direct Full Array 4x Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Motion Plus 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
| Caracteristici Extra | NanoCell Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.8 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.2 in 64 cm 640 mm 2.1 ft |
24.92 in 63.3 cm 632.9 mm 2.08 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | 2700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR20 | Smart remote control - TM1950C |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 49NANO867NA | Samsung QE49Q70R |